Ben olsam D08, D12, D24 alırdım. Veya D24 yerine D32 de alabilirsin. D52 almanın faydası olur mu emin değilim. O ucu bir bakır plakaya değdirirsen sendeki havya gereken ısıyı verebilir mi bilmiyorum.

Al sana istemediğin kadar keski ucu :D Başka yerde T12-Dxx diye aratabilirsin. Burada xx yerine istediğin ölçüyü koyacaksın.

29284 eklentisine bak
Ben bu Aliexpress linklerini tikladigimda sayfa yuklenmeye basliyor. Eger tamamlanmasini beklersem Aliexpress'in anasayfasina gidiyor. Yukleme tamamlanmadan iptale basarsam sayfada kaliyor. Benzer sorun yasayan var mi?

Ben bu Aliexpress linklerini tikladigimda sayfa yuklenmeye basliyor. Eger tamamlanmasini beklersem Aliexpress'in anasayfasina gidiyor. Yukleme tamamlanmadan iptale basarsam sayfada kaliyor. Benzer sorun yasayan var mi?
Bazen oluyor. İlk tıklamada ana sayfaya gidiyor, onu kapatıp yeniden tıklayınca normal açılıyor. Genel olarak aliexpress'in sitesi çok sorunlu. Başka başka garip sorunlar da oluyor. Aynı sistemde browserdan browsera değişik sorunlar çıkarabiliyor.

Ben sayfa linkinin kökünü alıyorum sadece. Yoksa o 1 km uzunluktaki linkin tamamını almıyorum. Ama link bende doğru yere gidiyor.

Bazen oluyor. İlk tıklamada ana sayfaya gidiyor, onu kapatıp yeniden tıklayınca normal açılıyor. Genel olarak aliexpress'in sitesi çok sorunlu. Başka başka garip sorunlar da oluyor. Aynı sistemde browserdan browsera değişik sorunlar çıkarabiliyor.
Edge ( Chromium motoru )'den kaynakli sanirim. Firefox ile olmuyor, evet.

O balta uç zaten. Balta da olur senin için ama o keskin kenar ne kadar dayanıklı olur bilmiyorum, tecrübem yok.

Çin çakması T12 bu fiyata geldilyse, orijinal Hakko T12 artık alınacak gibi değildir :temkinli1:

Aslında D24 iyi bir orta karar uç. 2.4 mm genişliği var. İlk başta onu alırsın, sonradan çok küçük komponentlerle çalışırken bulursan kendini daha küçüklerini getirtirsin Çin'den.

Elemanları lehim yaparken ya da sökerken lehim makinesi kaç derecede olmalı?

Elemanları lehim yaparken ya da sökerken lehim makinesi kaç derecede olmalı?
Aslında bunun cevabı net olmalı ama değil. Havyadan havya ya değişir. Ben mesela 380 kullanıyorum ama normalde bu derece çok.
Cihaz 380 gösterse de havya 300 olabilir mesela. Bunu anlamanın en iyi yolu kendi cihazını tecrübe etmektir.

LED lehimlerken dikkat et. Mümkün olan en kısa sürede lehimi yap ve havyayı çek. LED ler ısıdan çok çabuk etkileniyor. Hemen bozuluveriyor.
Aynı kural mercimek kadar elemanlarda da geçerli ama en dayanıksızları LED ler.
Bir projede 50-60 tane kadar LED lehimlemem gerekti. Uğraşmayayım diye önce ledi test edip, çalışıyorsa karta lehimliyordum. (Bu taktiği benimsemeni tavsiye ederim. Her elemanı yerine takmadan önce sağlamlık kontrolü yap. Sıfır alsan bile bozuk çıkabilir.)
Sonra voltajı bir veriyorum LED lerin yarısı yanmıyor. :D İşte ozaman bu forum aracılığıyla öğrendim LED leri fazla ısıya maruz bırakmamak gerektiğini.

T12-D24 Hakko Hakko K KU için fxfx951 DIY T12 lehimleme İstasyonu kitleri kaynak araçları

Link
Şunu herşey dahil 165 TL ye aldım, inşallah cacık çıkmaz :katil2:

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,030
Üyeler
2,533
Son üye
Wilot

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back