Alüminyum pcb' ye ihtiyacım var mı?

Melih1966

Aktif Üye
200mm x 70mm bir alanda orantılı hizalanmış 5050 kasa, 3x9 olarak 27 Adet led grubum var. 5050 kasadaki 3ledi seri bağladım ve 24Volt besleme üzerinden 1watt direnç ile besleyeceğim.

5050 kasa led max60mA + 1watt 27 Adet led. FR4 pcb üzerine dizeceğim. Tasarımı yaparken muhtemelen VIA kullanacağım.

VIA sorunu hariç bu güçte FR4 kurtarır mı? Kurtarırsa. Alüminyum pcb üzerine via olur mu? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Son düzenleme:
Alüminyum pcb ürerine via olur mu
Benim karşılaştığım alüminyum pcbler tek taraflı. Dolayısı ile via da olmuyor. Ancak al.pcbnin arkasına 50x50 bir fan yerleştirmişler. Ben kendi çift taraflı pcblerimde ısı transfer vialarının deliklerini nispeten büyük tutuyorum. Bu mantıkla fr4 için 0.6-0.8 gibi bolca ısı transfer via sı ile bir fan desteği eklenebilir.

200mm x 70mm bir alanda orantılı hizalanmış 5050 kasa, 3x9 olarak 27 Adet led grubum var. 5050 kasadaki 3ledi seri bağladım ve 24Volt besleme üzerinden 1watt direnç ile besleyeceğim.

5050 kasa led max60mA + 1watt 27 Adet led. FR4 pcb üzerine dizeceğim. Tasarımı yaparken muhtemelen VIA kullanacağım.

VIA sorunu hariç bu güçte FR4 kurtarır mı? Kurtarırsa. Alüminyum pcb üzerine via olur mu? Fikirlerinizi alabilir miyim?
aluminyum pcb de via olmaz ama atlama için jumper dirençler kullanılabilir

Forum istatistikleri

Konular
5,985
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back