Birde İmkan Verilirse

Omega

Kıdemli Üye
Youtube da sanırım 300 ün üzerinde kanala aboneyim.Bunların büyük bir kısmı elektronik ,yazılım ve teknloji ile ilgili .
Bazı hindistanlı genç elektronikçilerin kanallarına da aboneyim.Bu adamlardaki azmine hayranım. Biz Fluke multimetre ,Rohde Schwartz osilaskop alma hayali kurarken onlar 30 dolarlık osilaskoplarla yaptıkları devrelerin sinyallerini bize gösteriyor hatta Cinema 4d yada benzeri programlarla intro yapıp, pcbway veya benzeri pcb üreticilerini sponsor olarak kullanıyorlar.

İnternet ve youtube gibi bir kaynak varken merak ettiklerini araştırmamak bana çok saçma geliyor.
Öyle ya ,insan birşeyi seviyorsa sevdiğini göstermeli ..sevdiği hakkında çok şey bilerek.
Aşağıdaki linklerde imkansızlıklar içindeki genclerin neler başardıklarını anlatıyor.

Hakikaten bunları görüp halimize şükretmemiz lazım. Elde imkanın olmaması, beyindeki yaratıcılık merkezini harekete geçiriyor ve kimsenin aklına gelmeyen çözümler bulunabiliyor.

Bu videolarda, gariban bir gencin ABD'ye gidip fırsat yakaladığını görmek insanın hoşuna gidiyor, ama ne yazık ki ABD'nin amacı o gençlerin elinden tutmak değil. Bu gençleri devşirme yoluyla kendi ülkelerinden koparıyorlar ve asimile ediyorlar. Bir süre sonra da bir bakıyorsun, bu çocuklar kendi ülke ve insanlarından utanır hale gelmiş, onlar hakkında ileri geri konuşmaya başlamışlar.

Elin gavuru her zaman gavurluğunu yapacaktır. Bizim de akıllı olup bu oyunlara gelmememiz lazım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,790
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back