Bloddy fare tamiri

Code-52

Yeni Üye
Şöyle bir sorunum var bloody r8a diye fare var şarj girişi bozuldu bende yerinden çıkardım ama yeni micro usb yada typ c girişi lehimleyeyim dedim ama giriş pinleri yapışık nerdeyse o kadar pro değilim
asıl sorum harici bir tp4056 ile fare içindeki bataryayı şarj edebilir miyim bağlantısı nasıl olmalı
acemiliğimi bağışlayın yeni başlayan biri sayılırım bu tarz elektronik işlere
IMG-20231218-WA0032.jpg
IMG-20231218-WA0030.jpg
IMG-20231218-WA0035.jpg

Şöyle bir sorunum var bloody r8a diye fare var şarj girişi bozuldu bende yerinden çıkardım ama yeni micro usb yada typ c girişi lehimleyeyim dedim ama giriş pinleri yapışık nerdeyse o kadar pro değilim
asıl sorum harici bir tp4056 ile fare içindeki bataryayı şarj edebilir miyim bağlantısı nasıl olmalı
acemiliğimi bağışlayın yeni başlayan biri sayılırım bu tarz elektronik işlere27670 eklentisine bak27671 eklentisine bak27672 eklentisine bak
Telefon tamircisine götürün aleti. Hallederler. Harici şarj modulü olur ama gerek yok, çirkin olur.

Herhangi bir telefon tamircisinin rahatlıkla düzeltebileceği basit bir lehim işi bütün sorunu çözer. Alternatif çözüm aramaya değmez.

Tamirciye bile gerek yok bence. 5 tane pinin tamamına kocaman bir lehim topu atmak, sonra da lehim emme teli ile fazlalıkları almak iş görür.

Bence de padler yerinde duruyor.

Timur abinin dediği gibi yeni soketi lehimleyebilirsin.

aslında uzun zaman önceden kalma bir fare ilk bozulduğunda biraz araştırıp yapacak yer vs bulmuştum adamlar farenin sıfır fiyatına yakın tamir parası istemişlerdi bende kenara atmıştım bu aralar devredir lehimdir vs tamir aşkı ceryan etti o yüzden kendim yapıbilimiyim dedim işte önce bir dişi soket alıcam bir soru daha şimdi bu sistemi typ c girişi taksam çalışır mı

aslında uzun zaman önceden kalma bir fare ilk bozulduğunda biraz araştırıp yapacak yer vs bulmuştum adamlar farenin sıfır fiyatına yakın tamir parası istemişlerdi bende kenara atmıştım bu aralar devredir lehimdir vs tamir aşkı ceryan etti o yüzden kendim yapıbilimiyim dedim işte önce bir dişi soket alıcam bir soru daha şimdi bu sistemi typ c girişi taksam çalışır mı

Type c pin sayısı uymuyor.

Öncesi ne ise aynisini takın bence.

%70 üfleme biraz fazla değil mi? Ben o ayarda kullanırsam etraftaki bütün bileşenler uçuşuyor. 861DE ile %60 ayarlı kullanıyorum o bile fazla gelebiliyor.

Bu arada adam ne güzel söktü. Benim el becerimi biraz daha geliştirmem gerekiyor galiba.

%70 üfleme biraz fazla değil mi? Ben o ayarda kullanırsam etraftaki bütün bileşenler uçuşuyor. 861DE ile %60 ayarlı kullanıyorum o bile fazla gelebiliyor.

Bu arada adam ne güzel söktü. Benim el becerimi biraz daha geliştirmem gerekiyor galiba.
Sizdeki Quick 861DE'nin hava cikisi 200L/m. Adamin kullandigi aleti bilmek lazim. Olurda videoda 878D gibi bir alet kullandiysa 120L/m veriyor o hava kolu. Bu yuzden %70 olarak ayarlamistir. Sizdekinin %45'ine falan denk geliyor iste.

Forum istatistikleri

Konular
5,921
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back