Cep telefonu ile kamera cekimleri icin 3 ayak onerisi

Mikro Step

Kıdemli Üye
Cok sik olmasa da video cekimleri yapiyorum. Bunun icin cep telefonu kullaniyorum.
Kimi zaman masanin ustundeki bir kagit uzerinde cekim kimi zaman mutfak tezgahi cekimi yapiyorum.

Bunun icin telefonu baglayacagim aparatin sadece kameranin acisini degil ayni zamanda akrobat gibi uzayip kisayabilen, yukseltilip alcaltilabilen kola sahip olmasi gerekiyor. Cunku bazen uc ayagi dogrudan masanin yada tezgahin/makinanin ustune koyamiyorum.

Bugune kadar aldigim basit 3 ayaklardan hic memnun kalmadim. Cogunda denge sorunu var.

Asiri profosyonel bir seye de cok para vermek istemiyorum.

Onereceginiz bir aparat var mi?

Son düzenleme:
50cm 50cm kollu buyuk masa tipi mercekler var isinizi gorur.

BU benim kullandigim.

Ucuzlari da var.

Orumcek tripoda 37$ verilmez. Turkiyede 3-4 dolara satiliyor bunlar.

adam yurt dışında dostum

Yok yok olmaz. Bu orumcek dedikleriniz hic isimi gormuyor. Orumcegi yukarida bir platforma yerlestirip telefonu kagidi gorecek sekilde konumlamaya kaltiginizda denge bozuluyor.

71c9gmibEUL._AC_SX522_.jpg

61OG2Zn5+IL._AC_SX522_.jpg

Bunlar en azindan taleplerimi karsiliyormus.

Son düzenleme:
Cekim icin gelen ekip uc ayakla geldiler. Yukaridaki o gorduklerimiz bahsettigim 3 ayak yaninda cok amator kaliyor.

Profesyonel derken gordugum cihaz kadar profesyonel olmasin demek istemistim.

Gordugum uc ayak zemine kurulunca tobe kimildamiyor telefon acisi, egimi vs ayarlamak icin kollari ileri geri hareket ettirdiginizde govde yerinden hic oynamiyor dolayisi ile cekimde ziplama hareketleri olmuyordu cekime derinlik hissini elle verebiliyorlardi.

Cekim icin gelen ekip uc ayakla geldiler. Yukaridaki o gorduklerimiz bahsettigim 3 ayak yaninda cok amator kaliyor.

Profesyonel derken gordugum cihaz kadar profesyonel olmasin demek istemistim.

Gordugum uc ayak zemine kurulunca tobe kimildamiyor telefon acisi, egimi vs ayarlamak icin kollari ileri geri hareket ettirdiginizde govde yerinden hic oynamiyor dolayisi ile cekimde ziplama hareketleri olmuyordu cekime derinlik hissini elle verebiliyorlardi.
Fotografini cekseydiniz keske, bulurduk modelini. Yapi olarak basit seyler genelde daha rijit oluyor zaten.

Hareket sirasinda goruntuyu sabitlemek icin gimball kullaniyor ust seviye tripodlar. Benim kulalndigim masaustu lambasina benzeyene bir defa gimball ekleyerek denemistim, harika sonuc veriyor. Kamera ile isim cok olsaydi kesinlikle bir gimball alip eklerdim. Markasini hatirlamiyorum, arkadasindi. Soyle bir seydi.

Ben aşağıdaki konuda bahsettiğim ürünü kullanıyorum. Bunların büyükleri filan da var. Profesyönel fotoğraf/video çekimi yapanlar genelikle bu tarz ürünler kullanır.

1702321764579.png

Slik mini pro V
Normalde fotoğraf makinesi için ama araya aparat yapıp telefon ile mullandığım da oluyor. Tripod bağlanabilen webcam ile hem yatay hem de dikey çok çekim yaptım. Fiyatı 800-900₺ civarında. Hatta ve dekimin ayaklarının içine kurşun ağırlık yada inşaat demirinden çubuklar koymayı düşünüyorum.

Ben "articulating arm" denen tutucu kullanıyorum. Son derece kullanışlı, sadece fotoğraf ve kamera için değil, başka bir sürü uygulama alanı oluyor. Mesela bir yere belli bir açı ile fan mı tutacaksın, gayet kolay.

1702323941521.png

1702323886436.jpeg

1702323904340.jpeg

• Beğen
Reactions: nt

Forum istatistikleri

Konular
5,994
Üyeler
2,520
Son üye
fatihdgn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back