Gaussmetere bu kadar para verilir mi?

Ciplak hall sensorler.

CYSJ362A, HG106A, HG106B, HG106C

Son düzenleme:
Çıplak olması daha kötü (ki ben bunların da tam çıplak olduğunu sanmıyorum). Mümkün olduğunca üzerinde sıcaklık vs kompanzasyonu olan sensör kullanmanız lazım. Yoksa kalibrasyon kiti alıp karakterize edip kendiniz kompanze edeceksiniz bu da uğraştırıcı.

Alman firmanin urunlerine ve ilgilendikleri konulara hayran kaldim.

Bugun USB Teslameterler icin fiyat gonderdiler.

Esasen yeri gelmisken bu sekilde istedigimiz fiyat tekliflerini formlarda paylasmak etikmidir? Hep merak etmisimdir.

Neyse USB cihazlarin iki tipi var. Standart ve profesyonel tip.

Standart olani 640 Euro, porfesyonel olani ise 1330 Euro.

Profesyonel olaninin sicaklik kompansazyonu var standart modelinde yok.
Standart modelde %2 dogruluk varken profesyonel modelinde 1.5Teslaya kadar %0.5 dogruluk var.
Standart model max 2T olcerken profesyonel model 5T okuyabiliyor.

Bir de amator arastirmaci oldugumu ve indirim beklentim oldugunu yazip indirim talep edecegim.
Umarim dikkate alirlar. Profesyonel tipini kafaya koydum.

Hangi tür sensör? Hepsi Hall effect mi?

Geçen deney olsun diye fluxgate yaptım. Çalıştı ama bobinim küçük olduğu için yeterli hassasiyete ulaşamadım. Mıknatısı görebildi ancak. Elimde lock-in amplifier olsa süper olacaktı. Bir ara dijital veya analog LIA yapma fikri hep kafamda.

Fluxgateden sonra proton precession (veya Overhauser) magnetometre yapmayı da düşünüyorum.

USB tiplerini (Hall Probe) gorunce diger cihazlarini incelemedim. Firmanin linki: https://www.magnet-physik.de/

Adamlarin hastalik derecesinde magnetizmaya asik olduklari belli. O yuzden firmaya acaip kanim kaynadi.

Incelemek isterseniz linkten diger urunlerine bakabilirsiniz.

USB cihazla kendi yazilimimi konusturabilecek kutuphane vs destegi olup olmadigini da sordum.
Boyle bir imkan olursa cihazla inanilmaz isler yapilabilir.

Muhtemelen prensip aynidir. camin ustune magnetizmaya duyarli sivi surup ustune bir cam daha kapatiyorlar.
Bu duzenek magnetik alan cizgilerini gosteriyor.

Muhtemelen iki ince plastik film tabakasi arasina magnetizmaya duyarli sivi suruyorlardir.

Simdiye kadar her yerde miknatislanma cizgilerini gostermek icin demir tozu kullandilar, ya da o sizin video daki adam gibi ferrofluid kullanip bir sekline bakayim denildi. Magnetik alanin hareketini bunlar tam olarak simule edemez bence. Cunku magnetiklenme basladiginda o minik metal tozlarida isin icine karisiyor. garip gelecek ama bence sadece uzayda tek basina duran bir nesne olmali ve onun magnetizmayi saglayan nesneye gore konumu ve yerinde ki hareketler degerlendirilerek bir magnetik alan cizgisi cizilebilmeli. Demir tozu bence hikaye.

Tabiki demir tozu sadece egitim amacli.

Ustelik secilen duzlemdeki alan siddeti hakkinda fikir veriyor. Gercekte o kagit uzerinde gordugunuz cizgiler 3 boyutta var ve asil gozlenmek istenen 3 boyuttaki goruntu.

O yuzden diyorum 3D alani cok hizli sekilde goruntuleyecek sistem Nobel alir.

Elektrik motor ureticileri, aninda atlarlar.

Son düzenleme:
Tabiki demir tozu sadece egitim amacli.

Ustelik secilen duzlemdeki alan siddeti hakkinda fikir veriyor. Gercekte o kagit uzerinde gordugunuz cizgiler 3 boyutta var ve asil gozlenmek istenen 3 boyuttaki goruntu.

O yuzden diyorum 3D alani cok hizli sekilde goruntuleyecek sistem Nobel alir.

Elektrik motor ureticileri, aninda atlarlar.
3d magnetic simulatörler yeterince iyi çalışmıyorlar mı ?

manyetik alanı ışık yayılımı gibi bir kamera ile etkileşime girmeden görüntülemek imkansız. ancak bir probe gibi bişeyler alan içinde gezerek ölçmek mümkün.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back