Havya sapı için silikon kablo

volta

Kıdemli Üye
Elimdeki Yihua 937D havya istasyonunu daha kullanışlı hale getirmek için Hakko yada muadili istasyonlar gibi havya sapı için esnek silikon kablo arayışına giridim. Netten bazı şeyler buldum ama insan eline almadan ne kadar esnek yada ince anlayamıyor. Sizin bildiğiniz alabileceğim bir yer varsa linkini paylaşabilir misiniz. Yihua 907A 5 pin havya sapını kullanıyor. Gerçi birde içindeki kabloların ikisi termokupl kablosu sanırım , yani havya sapını komple almadan sadece kablosunu değişrime şansım da olmayabilir. Rahatça bozabilmek için 907A yedek sap siparişi verdim gelsin ayrıntılı inceleyecem.

907a.jpeg

yihua-907a-pins.jpg

YIHUA 907A .jpg

Bu havya kolunun kalitesi nasıl? Çabuk bozuluyor mu?

Silikon kablo için elektrikçilere bakmak lazım ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Bu havya kolunun kalitesi nasıl? Çabuk bozuluyor mu?

Silikon kablo için elektrikçilere bakmak lazım ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir.
Kullanmaya başlayı fazla olmadı henüz bozulmadı. Kalite olarakta idare eder, yani parasına göre fena sayılmaz. Bunu rahatça bozup içini incelemek için alıyorum. Değiştirilebilirsem daha ince ve esnek kabloyla değiştirecem daha rahat kullanım açısından. Aliexpressten sadece ısıtma elemanını almak daha pahalıya geliyor. İnternette metresi 30 liraya 5*0.5 kablo var ama görmeden esnekliğini anlamak pek mümkün değil.

Kullanmaya başlayı fazla olmadı henüz bozulmadı. Kalite olarakta idare eder, yani parasına göre fena sayılmaz. Bunu rahatça bozup içini incelemek için alıyorum. Değiştirilebilirsem daha ince ve esnek kabloyla değiştirecem daha rahat kullanım açısından. Aliexpressten sadece ısıtma elemanını almak daha pahalıya geliyor. İnternette metresi 30 liraya 5*0.5 kablo var ama görmeden esnekliğini anlamak pek mümkün değil.
İzmirde yaşıyorsan gıda da seval kablo var.

Kendi kablosu dandik mi?
Dandik demeyeyimde biraz kalın ve hantal, power kablosu gibi. Elimde ayrıca Hakko FX888D var. Onun kablosu hem ince hem esnek, bu ciddi kullanım kolaylığı veriyor. Gerçi öyle bir kabloyu tr piyasasında bulmak belki zor olabilir, böyle ürünlerde kullanılan kablolar özel siparişle üretilip piyasaya sunulmuyor olabilir.

Havyada kablo elastikiyeti muazzam bir kullanım kolaylık sağlar çok konforlu olur. Havya elinden düşmeyenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Zamanında bende aramıştım karaköyde bulmuştum ama istediğim ölçüde vermemişti malesef.

Böyle silikon var mıdır?
kabloya yağ bulaşınca kablo odun gibi oluyor büküldüğünde kıvrılıyor diye civata,somun makinelerinde sensör,buton gibi elemanların kablolarını silikon alıyorduk malzemecimiz sevalden alıyor diye hatırlıyorum çokta güzellerdi oyun hamuru gibi.

kabloya yağ bulaşınca kablo odun gibi oluyor büküldüğünde kıvrılıyor diye civata,somun makinelerinde sensör,buton gibi elemanların kablolarını silikon alıyorduk malzemecimiz sevalden alıyor diye hatırlıyorum çokta güzellerdi oyun hamuru gibi.
ooo çok güzel o zaman hayallere başladım bile. Çalıştığım firmada wellerler var cidden silikon kablo müthiş bir şey. Yanmamasından öte serbest çalışma imkanı veriyor.

ooo çok güzel o zaman hayallere başladım bile. Çalıştığım firmada wellerler var cidden silikon kablo müthiş bir şey. Yanmamasından öte serbest çalışma imkanı veriyor.
silikon kabloya yağda birşey yapmıyor, plastik izolesi olanlar 2-3 hafta sonra odun gibi oluyor dokunsan dağılıyor yağ içinde.

esnekliği başka konu sanki içinden bakır tel geçmiyorda sapan lastiği geçiyor gibi

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,934
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back