Hedef takip eden drone projesi

6 tane 1920x1080 stream'de aynı anda insan algılıyor, hem de çok sayıda. Sistem yükü de %15 :dehset1:

Karga sürüsü gelse bahçeye hepsini teker teker takip eder bu. Adamlar yapmış yav :aylak1:

Bu arada video çok güzelmiş hocam. Kanaldaki diğer videoların da hem dili anlaşılır hem de anlatımı güzel. Teşekkür ederim

Drone'a karakutu yapalım. Düşse de zarar görmeyecek bir şey. İçine de araç takip takarız. Nereye düşerse elimizle koymuş gibi buluruz. Yalnız bu haliyle drone 35kg kadar olur. 250~300gr kargayı hızlı şekilde takip eder mi bilemem :dusun1: :dusun1: :dusun1:

Drone'a karakutu yapalım. Düşse de zarar görmeyecek bir şey. İçine de araç takip takarız. Nereye düşerse elimizle koymuş gibi buluruz. Yalnız bu haliyle drone 35kg kadar olur. 250~300gr kargayı hızlı şekilde takip eder mi bilemem :dusun1: :dusun1: :dusun1:

@taydin armut bahçesini yada yeni skobu ( :dusun2: ) satsa bu drone'u alır mı acaba?

drone üzerinde bir lidar olursa sağa sola çarpma ihtimali olmaz, hatta bu lidar kuş aktivitesini de (yanlış hatırlamıyorsam projenin amacı buydu) takip edebilir. veya yeni nseil araçlardaki 77 ghz mmwave sensorler kuşları tespit edebilir.

kuşun cinsini, rengini, yaşını vs tespit etmek isteseydik kamera daha iyi bir seçim olurdu ama sadece kuş var yok, sağa sola çarpmayayım için sanki lidar evya radar sensorler daha pratik.

Yalnız bu haliyle drone 35kg kadar olur

Yav 35 kg lık dron sadece pervanelerini bile çalıştırsa etrafta kuş böcek sinek kalmaz, bahçedeki bütün toprak havalanır millet de kum fırtınası geliyor sanar :D

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,654
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back