Mikrodalga fırın ile elbiselerde hijyenik temizlik.

Bütün canlı varlıklar aşırı ısıda ölür. Mikrodalga fırınlar da organik olan tüm varlıkları ısıtır. Bu iki gerçekten yola çıkarak, mikrodalga fırının dezenfektan olarak kullanılabileceğini düşünüyorum ben. Ama berberler neden kullanmıyor bunu da UV-C kabin kullanıyor? Çünkü UV-C kabin çok daha hızlı bir şekilde dezenfekte işini tamamlıyor.
Ben de tam olarak bu şekilde düşünmüştüm. Tüm canlılar bünyesinde su barındırdığı için doğal olarak mikrodalga verildiği zaman hücereleri zarar görecek.
Çamaşır makinesi boyutkarında içi tamamen saç kaplama olan, tıpkı faraday kafesi gibi dışarı radyasyon sızdırmayan bir kutu yapılabilir. Bunun içine elbiseler konulup mikrodlaga verilirse, sürekli içeride yansıyıp tüm canlılara nüfuz edecektir. Diye düşündüm.

mikroplar teknoloji üretemediği sürece korkma bence bu kadar.

hem onlar da canlı neden ölsünler Mikropların yaşama hakkını neden elinden alıyorsunuz?

Ben de tam olarak bu şekilde düşünmüştüm. Tüm canlılar bünyesinde su barındırdığı için doğal olarak mikrodalga verildiği zaman hücereleri zarar görecek.
Çamaşır makinesi boyutkarında içi tamamen saç kaplama olan, tıpkı faraday kafesi gibi dışarı radyasyon sızdırmayan bir kutu yapılabilir. Bunun içine elbiseler konulup mikrodlaga verilirse, sürekli içeride yansıyıp tüm canlılara nüfuz edecektir. Diye düşündüm.
Teoride iyi de iste giysiler metal iceriyor. :D

bu iş için otoklav deninlen cihazlar var. genelde dişçiler ve ameliyathane ekipmanını strelize etmek için kullanılır. alet önce düşük basınç ile parçaların içindeki gizli oyuklara sıkışmış artıkları dışarı çeker sonra yüksek ısıda buhar ile basıncı yükseltir ve ısı+buhar bu çatlaklara nufus eder. bu işlemi defalarca tekrarlayarak sterilize eder.

ama ışınlama ile strilizede en etkili yöntem gamma ışınlarıdır. mesela cerrahide neşter gibi aletler önce mekanik streilize edildikten sonra paketlenir. neşter bu hava geçirmez paketin içinde gamma ile ışınlanarak tamamen sterilize edilir.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back