PCB ler Geldi

Omega

Kıdemli Üye
Yaklaşık 1 ay önce sipariş verdiğim elektorun bir devresine ait PCB ler elime ulaştı.

PCBWAY son derece işine özen gösteren bir firma.Aslında bir ay çok uzun bir süre normal şartlarda en geç 20 günde gelen aliexpress siparişlerim varken,
yarısı kadar daha beklemek zorunda kaldım.

PCB lerin kalitesi ve işçiliği oldukça iyi .Üstelik 10 adet istediğim PCB yi 11 adet göndermişler.Toplam maliyeti ise sadece 12 USD yani yaklaşık 64 tl

8,65x4,32 cm boyutlarında ,çift taraflı FR4 PCB lerin fotoğrafları
20190101_140434_800x600.jpg
20190101_140419_800x600.jpg

Son düzenleme:
Fiyat ve kalite hakikaten çok iyi görünüyor. Ama işte bu bir ay bekleme çok kötü. Sırf bunun yüzünden ben laminasyon metodu ile PCB yapmak için hala gereken ekipmanları toparlamaya çalışıyorum.

2 veya daha çok katlı PCB yapılacağı zaman hazır yaptırmak çok daha avantajlı oluyor tabiki. Gerçi 2 katlı PCB'yi laminasyonla da yapabiliriz, ama delik içi kaplama mümkün olmadığı için geçişleri manuel olarak yapmak lazım ve çok fazla geçiş varsa bu çok uğraştırıcı olacaktır.

1 ay sürmesinin sebebi neymiş acaba? Türk gümrüğünde mi bekletildi, yoksa PCBWay mi gecikti?

Aydın bey,
PCBWAY 3 günde PCB yi tamamladı. Teslim ettiği PCB leri normalde 7-10 gün arasında hemen her yere teslim ediyor. Ancak gönderinin yılbaşına yakın zamanda olması gönderilerin fazla olmasından dolayı sanırım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,791
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back