Ses bozulması

Selamın aleyküm arkadaşlar elimde Sony STR k880 avr receiver var cihaz son seste bozulma yapıyor Max 70e kadar çıkıyor 60tan sonra bozma yapıyor seste ilk başta ön hoparlörlerden geliyor sandım ama sonradan tüm hoparlörlerde aynı sorunun olduğunu anladım hoparlörler 6ohm 70watt 3 yollu LG
Bunun nedeni nedir sizce videoda eklediğim ses 60ta üstüne çıkınca bozuluyor normalde sesi güzel ama yükselince can sıkıyor

Ekler

• Snapchat-1820100512.jpg
    Snapchat-1820100512.jpg
    659.4 KB · Görüntüleme: 46
  • Snapchat-1953136518.mp4
    9.7 MB
Ya amplifikatorun ya da kabinlerin limitlerini zorluyorsundur.
Cihazin guc katinda yaslilik kaynakli sorunlar baslamis da olabilir.

Bozulma duyamadım ben. Eklediğin video bozulmuş olan hali mi?

Eger empedans uyumsuzlugu da yoksa zaten 70W ustune cikmaman gerekiyor.

Tamam iste. Amfin cok guclu hoparlorlere basilan guc 70wlara yaklastiginda artik ses bozulur. Eger toplam guc 135w ise kanal basina 60w civari bir guc gider. Sesde bozulma olmamasi icin bence hoparlor gucu daha yuksek olmali.

Bu sorun eskiden yoktu yeni mi ortaya cikti. Eger eskiden yoksa guc kaynagini detayli incelemek lazim. Eger hep varsa tek cozum hoparlorleri degistirmek.

Tamam iste. Amfin cok guclu hoparlorlere basilan guc 70wlara yaklastiginda artik ses bozulur. Eger toplam guc 135w ise kanal basina 60w civari bir guc gider. Sesde bozulma olmamasi icin bence hoparlor gucu daha yuksek olmali.

Bu sorun eskiden yoktu yeni mi ortaya cikti. Eger eskiden yoksa guc kaynagini detayli incelemek lazim. Eger hep varsa tek cozum hoparlorleri degistirmek.
Hocam bu sorun her zaman vardı yeni oluşan birşey değildi amfi toplam 1000watt kılavuzunda kanal başına 135watt yazıyor

Scopun varsa test etmek kolay.

Her bir kanala 6 Ohm 200W rezistans telini amfi cikisina bagla.

Girise de cep telefonundan vs temiz bir sinyal gir ve rezistans uclarindaki gerilime scop ile bak. Bozulma yoksa kabinleri daha gucluleri ile degistir.

Gucun zaten yuksekmis 8 Ohm kabinlerle de bir dene. Kalite ugruna gucten feragat et.

Halının üstündeki geniş kabinler bağlı değil sanırım.
Sadece STR nin solunda sağında olan 3 yollu 2 kabin ve 3 kahverengi kabinler mi bağlı?
Eğer öyleyse bağlantları nasıl ve empedansları kaç ohm ve güçleri kaç watt?

Scopun varsa test etmek kolay.

Her bir kanala 6 Ohm 200W rezistans telini amfi cikisina bagla.

Girise de cep telefonundan vs temiz bir sinyal gir ve rezistans uclarindaki gerilime scop ile bak. Bozulma yoksa kabinleri daha gucluleri ile degistir.

Gucun zaten yuksekmis 8 Ohm kabinlerle de bir dene. Kalite ugruna gucten feragat et.
Scop Yok hocam

Halının üstündeki geniş kabinler bağlı değil sanırım.
Sadece STR nin solunda sağında olan 3 yollu 2 kabin ve 3 kahverengi kabinler mi bağlı?
Eğer öyleyse bağlantları nasıl ve empedansları kaç ohm ve güçleri kaç watt?
Hocam yerdeki 4 adet büyük kabin hoparlör ön left right olarak bağlı 4 adet çıkış var ön hoparlör kısmında 2 adet surround 1 center 2 surround back 1adet subwoffer hepsi 6 ohm 70watt aralığında

Bana cihaz gucunuz abartili yuksek geldi. Volumu sona dayayim ses bozulmasin istiyorsunuz.

Kabinlere guclu seri direncler baglayip gucu kisin. Keyifle dinleyin.

Kabinlerin uzerinde klemens turu bir aparat varsa klemensden bir kabloyu sokup araya direnci girmeniz yeterli.

Elektrik/elektronik bilginiz yoksa basiniza is alirsiniz kurcalamayin.

Forum istatistikleri

Konular
5,938
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back