STRING ICINDE VERI ARAMA

Ahmet

S38>S85
String tipinde bir veri içinde karakter aramam gerekiyor fakat ben en uzun zaman alacak yol ile yapmaya çalışıyorum bunun daha pratik bir yolu var mı?

benim yöntemim;

C++:
boolean _rec1 = 0;
String rec = "0";

int main(void){

while(1){

for(int8_t len = 0; len<14; len++){
       if(rec.substr(len-1 , len) == 'a'){
          _rec1 = 1;
      }
    }  
  }
}

Şimdi bir kere String class kullandığın için herşey zaten C string kullanmaya göre kat kat daha yavaş olacak.String kullanan birisinin derdi hız/performans değildir. String içindeki bir karakteri bulmak için indexOf metodunu kullanabilirsin.

1680598354707.png

Şimdi bir kere String class kullandığın için herşey zaten C string kullanmaya göre kat kat daha yavaş olacak.String kullanan birisinin derdi hız/performans değildir. String içindeki bir karakteri bulmak için indexOf metodunu kullanabilirsin.

23197 eklentisine bak
bir anakart var birde güç kartı var anakart seri numarasını güç kartına söylüyor bir data paketi içinde.

Eğer güç kartı ile anakart seri numaraları tutmuyorsa çalışmayacak vs. vs. bunlar ticari uyuzluklar tamirin önüne geçme.

string kullanmak zorunda değilim char ile de mümkün fakat zaten software'a string belli sebeplerden dolayı dahil edildiği için string ile yaptım bende.

araştıracağım bu komutu.

Merhaba,
1-String teki karakter sayısı nedir? 2-String içindeki karakterler tanımlı mı?

14+4+1+4 olarak ayırıyoruz.
O zaman 256 olasılık içinde tek tek karşılaştırıp eşit olduğu zaman göstersin.
Kodunun da prensip şablonunu paylaşayım.
BASLA
;XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
KONTROL_D00
MOVLW B'00000000';----------00
XORWF PORTD,W
BTFSS STATUS,2
GOTO KONTROL_B01
CALL AZBEKLE
MESAJ_D00
MOVLW H'FF';-----------------DEC255
CALL GONDER
CALL AZBEKLE

Bu kod------- PORTD'ye hex'00' geldiği zaman PIC PC'ye DEC 255 yollar.
Böylece ilk 14 lü bloğu tek tek 256 olasılığı kontrol ederek her eşit durumda PC'ye DATA yollar. Biz de PC'den bu gelen 14 bloğun hangi karakteri içerdiğini görebiliriz.

14+4+1+4 olarak ayırıyoruz.
O zaman 256 olasılık içinde tek tek karşılaştırıp eşit olduğu zaman göstersin.
Kodunun da prensip şablonunu paylaşayım.
BASLA
;XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
KONTROL_D00
MOVLW B'00000000';----------00
XORWF PORTD,W
BTFSS STATUS,2
GOTO KONTROL_B01
CALL AZBEKLE
MESAJ_D00
MOVLW H'FF';-----------------DEC255
CALL GONDER
CALL AZBEKLE

Bu kod------- PORTD'ye hex'00' geldiği zaman PIC PC'ye DEC 255 yollar.
Böylece ilk 14 lü bloğu tek tek 256 olasılığı kontrol ederek her eşit durumda PC'ye DATA yollar. Biz de PC'den bu gelen 14 bloğun hangi karakteri içerdiğini görebiliriz.
pic basic seviyorum ama bana uzak biraz.
yine de teşekkkür edeirm :))

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,894
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back