torx tornavida tavsiyesi

132kHz

Aktif Üye
Bir TORX tornavidaya ihtiyacım var ölçüsünün t7 olduğunu düşünüyorum çünkü en uzak iki noktası arası mesafe yaklaşık 2 mm uzunluk olarak da en az 8 cm olması gerekiyor
ince ve tek parça olması da gerekiyor çünkü dar alanlara girecek.

bu tornavidaya aslında tek bir tamirat için ihtiyacım var o yuzden pek para harcamak istemiyorum (ama harcamam gerekiyorsa da mecbur harcayacam :) )

öncelikle yakın zamanda karakoye işim düşecek gibi perşembe pazarında felan böyle bir tornavidayı kesin bulabileceğim bir yer var mı
yoksa onerebileceğiniz bir model - link var mı ?

Bu sekilde, bits ve 150 mm , ortasinda delik olanlari tavsiye ederim. Set ler daha ucuza geliyor sanirim.
2024-04-14_21-03.jpg

Bu sekilde, bits ve 150 mm , ortasinda delik olanlari tavsiye ederim. Set ler daha ucuza geliyor sanirim.
32736 eklentisine bak
aslinda bu şekilde bir set sorunumu garanti olarak çözer hem de ileride baska ihtiyaçlarımı da görebilir amazonda yurtdışından buldum ama süpürge için lazım oyüzden biran önce tedarik edebileceğim bir yer arıyorum ama max 6 cm lik bulabildim bir çok noktada yeterli ama sıkıntı çıkartabilecek 1 tane vida var 8cm derinlikte artık bulamazssam işimi şansa bırakıp 6 cm lik alacagım bir de henüz t kaç oldugunu çözemedim t7 yada t8 elimde uyan ama kısa bir uç var t7 ye büyük t8 e küçük geliyor gibi ölçtüm

Kisa olani alirsaniz bir is yaramayabilir, hirdavatcilarda olma ihtimali var. Bazen uretici toleransi tutturamiyo olabilir, onun icin biraz bosluk var gibi gelebilir.
2024-04-14_22-22.jpg

Kisa olani alirsaniz bir is yaramayabilir, hirdavatcilarda olma ihtimali var. Bazen uretici toleransi tutturamiyo olabilir, onun icin biraz bosluk var gibi gelebilir.
32740 eklentisine bak
alixpresde satılan şu ucuz set var ya cuzdan gibi ondan almıstım yıllar once butun vidalar torx degil imiş 1 vida hariç sökebilleceğim gibi ama o bir vida 8 cm derinde sinir bozuyor

alixpresde satılan şu ucuz set var ya cuzdan gibi ondan almıstım yıllar once butun vidalar torx degil imiş 1 vida hariç sökebilleceğim gibi ama o bir vida 8 cm derinde sinir bozuyor
Kesinlikle oyle, onun icin bence bist set alin 150mm kafaniz rahat etsin. Bir kere lazim oluyor olmayinca da sinir bozuyor.

Komsuya sende var mi denilecek bir sey de degil . :gulus2:

Gerci komsu var komsu var, Gebze de misiniz? :katil1:

Alet sattırmak için değişik değişik vida başları icat ediyorlar.
Uçgen olanlardan nefret ediyorum.:)

Kesinlikle oyle, onun icin bence bist set alin 150mm kafaniz rahat etsin. Bir kere lazim oluyor olmayinca da sinir bozuyor.

Komsuya sende var mi denilecek bir sey de degil . :gulus2:

Gerci komsu var komsu var, Gebze de misiniz? :katil1:
malesef gebzede değilim ama siz deyince aklıma geldi tuzlada bir akrabam var onda kesin vardır bir yazayım :katil1: 1 vida hariç hepsini dandik aliexpress seti ile söktüm o vidaya da düşünüyorum izeltaş düz tornavidayı dramel ile traşlamaya değer mi diye :) attınız seti hızlı temin edebileceğim türk sitesi var mı ?
olmadı 6 cm lik olan tornavidalardan alabilirim 2 cm sap içeri girebilir gibi geldi

malesef gebzede değilim ama siz deyince aklıma geldi tuzlada bir akrabam var onda kesin vardır bir yazayım :katil1: 1 vida hariç hepsini dandik aliexpress seti ile söktüm o vidaya da düşünüyorum izeltaş düz tornavidayı dramel ile traşlamaya değer mi diye :) attınız seti hızlı temin edebileceğim türk sitesi var mı ?
olmadı 6 cm lik olan tornavidalardan alabilirim 2 cm sap içeri girebilir gibi geldi
Biraz baktim ama setler T10 dan basliyor ve 5 adet felan var, ozdisan a baktim oradaki set kalmamis. T7 nin tek olanina baktim ou da bulamadim. SOnra dedim tamam 100mm arayalim. O da husran malesef. Turkiye de yok :kizgin3:

Biraz baktim ama setler T10 dan basliyor ve 5 adet felan var, ozdisan a baktim oradaki set kalmamis. T7 nin tek olanina baktim ou da bulamadim. SOnra dedim tamam 100mm arayalim. O da husran malesef. Turkiye de yok :kizgin3:
ben de bulamadım tam buldum diyorum aliexprese yonlendiren site çıkıyor şimdi dandık aliexpress kiti ile denıyorum vidaya ulaştım ama ucu sabitleyemıyorum bu gece açmayı beceremezssem 6 cm lik tornavida sipariş edip sansımı deneyeceğim tornavidanın sapının donecegı alan var gibi

Alet sattırmak için değişik değişik vida başları icat ediyorlar.
Uçgen olanlardan nefret ediyorum.:)
Evet bir de bu durum var, ureticiler nasil bir fantazi kafasiyla yasiyorsa artik. yav sokmek isteyen onu illa sokecek fazla zorlamayin sayin ureticiler. En iyisini musteri bilir. Nasil mi bakin gercek bir sey anlatayim.

Turkiye de satista olan LG bulasik makinalarinin altina diikkat edin komple kapalidir. Yani motoru sokmek isterseniz oyle mesakkatli isler yaparsiniz ki akillara zarar. Ayni LG firmasi ayni makinanin Amerikan versiyonunda altina bir kapak yapmis 4 vida ile tutuyor, niye mi? Cunku musteri alip kendi tamir etmek istiyor. Ulasimi kolay olsun istiyor. Ya da distributor oyle istiyor. Detayini bilemem. Ama musteri ikiside. Bende burda LG yi sokup yapacam diye canim ciksin :pillowfight1:

Ben de ne yaptim altini kendim kestim :katil1:

Ya da bir T7 alip bir tornavidanin ucuna kaynak mi yaptirsaniz?

6 cnm alıp 2 cm parçlayarak soymak ta olabilir şuan dandik set ile bir çözüm buldum gibi onu deniyorum
Dogru o tornavidanin arkasinda en az 2 cm daha vardir, hepsini soyup penseyle bile cevrilir o.

Forum istatistikleri

Konular
5,941
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back