Direnç Hesaplama Makinesi V2

Şöyle bir şey buldum.
C#:
double farad = 1E-07;

string defaultNumber = farad.ToString();
string numberFromToString = farad.ToString("N10");
string faradString = string.Format("{0:F10}", farad);

MessageBox.Show(faradString);
Sıkıntılı bir duruma girdi iş.
Senin kodlardan sadece 1 satır ile işi çözüyor.
Değişken içinde "1E-07" gibi bir sayı varsa tam istediğim gibi 0.0000102 yapıyor.
Ancak değişken içinde 0.0000102 varsa onuda çeviriyor ve 0.000010200000 gibi bir rakam yapıyor.
Bu işime gelmiyor :(

Anlamadım tam olarak.
Sonuna fazladan sıfır mı ekliyor ?
Aynen Sonuna fazladan sıfır ekliyor.
us sorun.png

Ooo neler yapmışşsın Gökhan. :tamam1 :tamam1 :tamam1 eline sağlık reis. yalnız direk direnç değeri giremiyorum henüz bitmedi ondan sanırım.

Ooo neler yapmışşsın Gökhan. :tamam1 :tamam1 :tamam1 eline sağlık reis. yalnız direk direnç değeri giremiyorum henüz bitmedi ondan sanırım.
Direnç işleri bitti. Direk direnç değeri girerek ne yapacaksın? Amaç ne?

daha kolay buluyorum. mesela elimde çıkma dirençler var. bana 82 k lazım. direkt 82 k yazınca rengini vermesi daha iyi olur. androidde bir uygulama vardı 4-5 ve 6 band ta değeri girince hemen renkleri veriyordu. ücretli olunca kullanmadım. :kizgin4:yine benzer ekinox un yazılımı da var ama 4 bant o. bence güzel olurdu :)

daha kolay buluyorum. mesela elimde çıkma dirençler var. bana 82 k lazım. direkt 82 k yazınca rengini vermesi daha iyi olur. androidde bir uygulama vardı 4-5 ve 6 band ta değeri girince hemen renkleri veriyordu. ücretli olunca kullanmadım. :kizgin4:yine benzer ekinox un yazılımı da var ama 4 bant o. bence güzel olurdu :)
Aslında onu sadece hesap makinesine bakarak bile kolayca tespit edebilirsin.
Aç makineyi 8 butonu gri. Demek ki ilk renk gri.
2 butonu kırmızı. Demek ki ikinci renk kırmızı.
82k olması için yanında 3 sıfır olması lazım. Bak 3 numaraya turuncu.
Yani gri-kırmızı-turuncu senin direnç.
Ama yinede yapmaya çalışırım.

@taydin abi sen bilirsin. Çift tırnak içine yazılanlar her zaman string olmuyor mu?
Face de birisi "@tc" yazmış. Başka biri de tc yi stringe çevirmen gerek yazmış. Bende zaten tırnak içi string yazdım. Konu uzadı gidiyor :D

C/C++ da çift tırnak string, tek tırnak karakter oluyor. Ama Bill amca C# için bir tarafından nasıl bir kural uydurdu bilmiyorum :D Ama benzerdir herhalde. Birçok şey benziyor.

Bence bunun şimdiki gelişmişlik seviyesi iyi. Edindiğin bilgi birikimini kullanıp, hem mevcut hem de @Kazasker in istediği özelliği de içeren bir Android uygulaması yaz. Temel özellikler bedava, ilave direnç serilerini de içeren "Pro" versiyonunu da 5 TL ye satışa çıkar :)

C/C++ da çift tırnak string, tek tırnak karakter oluyor. Ama Bill amca C# için bir tarafından nasıl bir kural uydurdu bilmiyorum :D Ama benzerdir herhalde. Birçok şey benziyor.
Madem tırnak içi string değil "Convert.ToString(tc)" yap bakim çalışacakmı dedim. Cevap olarak sadece hayır yazmış. Kaçamak cevap veriyor :D

Bence bunun şimdiki gelişmişlik seviyesi iyi. Edindiğin bilgi birikimini kullanıp, hem mevcut hem de @Kazasker in istediği özelliği de içeren bir Android uygulaması yaz. Temel özellikler bedava, ilave direnç serilerini de içeren "Pro" versiyonunu da 5 TL ye satışa çıkar :)
Android yazmayı bilmiyorum ki.
Androide de elekdroid diye ücretsiz bir uygulama var. Herif cılkını çıkarmış. Hesaplatmadığı birşey kalmamış.

Android yazmayı bilmiyorum ki.
Androide de elekdroid diye ücretsiz bir uygulama var. Herif cılkını çıkarmış. Hesaplatmadığı birşey kalmamış.

Türkçe desteği de var mı?

Herif aşmış ... :cheeky2:

Screenshot_20200319-192346.png
Screenshot_20200319-192352.png
Screenshot_20200319-192358.png

Hesaplayıcılar bölümünün tam listesi.

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back