Forum yazılımı güncellendi

taydin

Timur Aydın
Staff member
Forum yazılımı 2.2.0 sürümüne güncellendi. Bu sürümde çok köklü ve kapsamlı değişiklikler var. Mevcut tartışma formularına ilave olarak, stack overflow tarzı soru cevap forumları, öneri getirme ve oylama forumları, teknik destek tarzı konuların olabileceği forumları açma olanağı var. Artık zamanla bunları daha iyi anlayıp kullanacağız.

toolbar'da görünmüyor mu?

Yalnız matematik butonunu ekleyemedim ...

Screenshot_20201001-190732.jpg

Bir sorun da bende var. Klavye düzgün çalışmıyor diye editörü dişliden kapamıştım. Şimdi o dişli yok. Editör kapalı kalmış, açamıyorum.

Bir sorun da bende var. Klavye düzgün çalışmıyor diye editörü dişliden kapamıştım. Şimdi o dişli yok. Editör kapalı kalmış, açamıyorum.

En sağdaki üç noktayı indirirsen orada bir köşeli parantez aç kapa var. BBCODE olayını o açıp kapatıyor.

Timur hocam bende şöyle bir hata olmaya başladı. Forum üstündeki son mesajlar bölümünde eskiden yeni mesaj olan konulara tıkladığım zaman direkt en son kaldığım mesajdan itibaren okumaya başlıyordum fakat şimdi bazen ilk mesaja atarken bazen de son mesaja atıyor. Yalan yok ara sıra doğru mesajı da tutturuyor. :dans1: İlk mesaja zaten atmaması gerekiyor.(Konuda yeni mesaj varsa.) Son mesaja attığında ise aradakiler kaçtı mı kaçmadı mı kontrolü gerekiyor. Ama sorunun kaynağı yazılım mıdır ben miyimdir bilmiyorum.:kotek1:

Timur hocam bende şöyle bir hata olmaya başladı. Forum üstündeki son mesajlar bölümünde eskiden yeni mesaj olan konulara tıkladığım zaman direkt en son kaldığım mesajdan itibaren okumaya başlıyordum fakat şimdi bazen ilk mesaja atarken bazen de son mesaja atıyor. Yalan yok ara sıra doğru mesajı da tutturuyor. :dans1: İlk mesaja zaten atmaması gerekiyor.(Konuda yeni mesaj varsa.) Son mesaja attığında ise aradakiler kaçtı mı kaçmadı mı kontrolü gerekiyor. Ama sorunun kaynağı yazılım mıdır ben miyimdir bilmiyorum.:kotek1:
Aynısı bende de oluyor. Eskiden yoktu.

Ayrıca Bu tapatalk nasıl kullanılıyor?

• Üzgün
Reactions: 333
Şimdi bazı denemeler yaptım. @malazgirt @abdurrahman da benim nickler bu arada :D

İçinde okunmamış mesajlar olan bir konuya tıklayınca, ilk okunmamış mesaja gidiyor. Burada "Geri" düğmesine basıp çıkarsan, konu hala okunmamış mesajlar içeriyor olarak göründüğünden (hala kalın punta), tekrar tıklayınca gene ilk okunmamış mesaja gidiyor. Ama bir kere o konuyu "okundu" işaretlediğin anda (veya anasayfayı tekrar yüklediğinde de okunmuş işaretleniyor), artık o konuya tıklayınca ilk mesajdan itibaren görüntülüyor, çünkü artık herşey okunmuş varsayılıyor. Bu bana mantıklı bir davranış gibi geliyor. Sizce olması gereken nedir?

Ben normalde her zaman konunun sağ tarafındaki zaman linkine tıklayıp son meseja gidiyorum, o yüzden daha önce nasıl davranıyordu bilmiyorum:

Birde hangi tarayıcıda ve işletim sisteminde denediğinizi belirtirseniz ben de aynı şartlarda deneyebilirim. Benim %99 kullandığım sistem Debian Linux ve Firefox :)

Ayrı başlık açmadan bir öneri yazayım.

Kolaylık olması açısından;
Forum da; ilgili konuya girildiğinde, otomatik olarak son mesaj görüntülenemez mi?

Başka durumlar da bu özellik var.

Forum da; ilgili konuya girildiğinde, otomatik olarak son mesaj görüntülenemez mi?

Zaten öyle. İlk okunmamış mesaja gidiyor olması lazım. Ama hepsi okunuk ise o zaman konunun ilk mesajına gidiyor.

Okunmamış mesaj var ise başlığa tıklayınca son mesaja gider. Tüm mesajlar okunmuş ve sen yinede son mesaja gitmek istiyorsan resimdeki kırmızı alana tıkla.

kırmızı alan.png

Eğer cep telefonundan giriyorsan aşağıdaki dakika yazan yere tıklarsan son mesaja gider.

20201220_230507.jpg

Anlatamadım herhalde; şöyle açıklayayım

Unit x89 multimetre konusuna bakmak istiyorum.
Konuya girince son mesajı goruntulenmesi gerek.

Şu an konuya girince sayfa başı çıkıyor. Son mesaja kadar tarama yapıyorum . Bir de konu uzunsa ara dur.

Anlatamadım herhalde; şöyle açıklayayım

Unit x89 multimetre konusuna bakmak istiyorum.
Konuya girince son mesajı goruntulenmesi gerek.

Şu an konuya girince sayfa başı çıkıyor. Son mesaja kadar tarama yapıyorum . Bir de konu uzunsa ara dur.
Cevaplayamadım galiba :D
Resimdeki kırmızı alanlara tıklarsan son mesajlara gidiyor.

Çözümü buldum.
"Son Mesajlar" bölümünde, zamanın üzerine tıklayınca son mesaja yönlendiriliyor.
Başka forumlar da mesaja tıklayınca son mesaja yönlendiriliyor.
Burada da mesajın yazıldığı zamanın üzerine tıklayınca son mesaja yönlendiriliyor.
olsun, böyle de kullanılır.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back