0-30 Volt 20mA-5 Amp Ayarlı Güç Kaynağı

Omega

Kıdemli Üye
Bu resmi görülen güç kaynağı elektronikle ilgilenen pek çok kişi satın aldı sanırım.
kit.png

Resmi görülen bu güç kaynağı kiti hakkında birkaç yerde iyi bir tasarım olmadığı yazıyordu.
Bu güç kaynağının çok daha uygun hale getirdiğini iddaa eden bu yazıdaki devrenin notlarını da ekliyorum
Devreye ek olarak digital volt amper metre devresi de bulunuyor.
Ayrıca türkçeye çevrilmiş açıklama pdf ide RAR dosyanın içinde
PCB ve şemalar Eagle dosyaları

devre2.png

Ekler

• 5 amper güç kaynağı.zip
    1.2 MB · Görüntüleme: 348
Son düzenleme:
winzip yok bende.Acaba winrar onuda yapıyormu?
Olmazsa kaynak kısmına ekleyeyim
Dosya Kaynak kısmına eklendi

Son düzenleme:
Yapıyor abi

zip.png

Gökhan bende bu program yok .Sıkıştıracağım dosyaya sağ klik le rar yapıyorum zip seçeneği çıkmıyor bende

Kullanıyorumda default olarak rar var açılır listede ayrıca winrar exe programınıda bulamadım (Everything diye hızlı bir tarama programı var o bulamadı)

Abi sıkıştırmak istediğin dosya üzerinde sağ tık yap. Orada "Arşive Ekle" sekmesi var en üstte.

zip2.png

Gökhan hiç orayı seçmemiştim :katil2: Yıllar sonra öğrendim sağolasın
Hemen buraya da zip ekleyeyim

Gökhan hiç orayı seçmemiştim :katil2: Yıllar sonra öğrendim sağolasın
Hemen buraya da zip ekleyeyim
Orada bir çok işlem yapabilirsin. Mesela sıkıştırdığın dosyayı şifrelersin. Şifreyi bilmeyen kimse açamaz. Yada büyük boyuttaki dosyalarını partlara bölebilirsin. Daha bir çok fonksiyonu var.

Orada bir çok işlem yapabilirsin. Mesela sıkıştırdığın dosyayı şifrelersin. Şifreyi bilmeyen kimse açamaz. Yada büyük boyuttaki dosyalarını partlara bölebilirsin. Daha bir çok fonksiyonu var.

Kimsa açamasın istiyorsan zipledikten sonra uzantısı ile dosya adını değiştir. Mesela data.dat yap. Sonra program files ta herhangi bir yere koy. Kimse kolay kolay bulamaz. :tamam1
(Ergenlik yöntemi :D )

Windowsta Dosya zipleme için winrar, winzip yada 7zip gibi programlara ihtiyaç yok.
Ziplemek istediğiniz klasör yada dosyayı sağ tıklayıp "Gönder>Sıkıştırılmış klasör " seçeneğini tıklamanız yeterli.
Buda benden olsun...

windowszipleme.png

Sağlam kaliteli güç kaynağı hazırlamak isteyen arkadaşlar
Elektor Precission power supply ' e bakabilirler.

İncelemek isteyenler olursa dosyaları paylaşırım
2_7ad54075cfccf006bbad5f4072a516e1.jpg

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back