0-30V 3A Ayarlı Güç Kaynağı UA723 TIP3055

Gate voltajini normalde Gate Substrate arasina uygulariz. Fakat ureticiler Substrate ile Source bacagini iceriden bagladiklari icin gate voltajini gate source arasina veririz. Sen 12v u GS arasina veriyorsun. Drain tarafindan biaslarsan bu kez GS arasina 30-12=18v veriyorsun. Eger Vdd 200-300v olsaydi (daha dogrusu Vgs>18v olsaydi) drain bacagina gore voltaj veremezdin. (MOSun gate source arasi delinirdi.)
O zaman son bir soru. Gs arasına 12 verdim. Ds arasında bir devre yok. Omaj ölçtüğümde rds on direncini ölçermiyim?

GS voltaji verdiginde elbette DS omaji duser. Ornegin analog switchler.

Gerci omaj olcmek icin dusuk de olsa DS arasina voltaj uygulayacaksin zaten.

Sayın forum yöneticisi, bu arkadaşın poyraz ve kale rumuzlarıyla yaptığı paylaşımların IP adres bilgilerini tespit edip saklarsanız sevinirim. Yakında ihtiyaç olacak gibi görünüyor.

Zaten forumların, IP adreslerini geriye dönük olarak 2 yıl saklama zorunluluğu var Türk Ceza Kanununa göre. Forum ayarlarında bunu çok önceden yapmıştım.

Sevgili üyeler, arkadaşın ailesi kontak kurup özür diledi. Özel bir durumu da varmış. Ben konuyu kapattım ve mesajlarımı boşalttım.
@Gokrtl mümkünse bu konudan konu dışı tüm mesajları silebilir miyiz?
Olayla ilgili konu dışı olan @Endorfin35+ @Ahmet @ozkarah ve bana ait mesajlar ihtiyaç halinde tekrar görüntülenebilecek şekilde kaldırılmıştır.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back