3D Yazıcı Karbon Çeliği Nozzle Uç

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Pirinç uçların ömrü çok kısa olduğu için bir kaç ay önce 0.4mm karbon çeliği uç almıştım. Bu ucu ne zaman makineye taksam resimdeki gibi bir sorun ile karşılaşıyorum.
Nozzulün ucundan çıkan filamenti ölçüyorum 0.4mm çıkıyor. Herhalde çıkarken zorlanıyor diye sıcaklı artırıyorum fayda etmiyor. Ayrıca bundan çıkan filament tablaya da yapışmıyor. Mantıklı bir açıklama bulamadım.
Isıtıcı bloğu iki defa söktüm temizlemek için ama filamenti temizlemek pek mümkün olmuyor. Sıcak bloğu pense ile tutup temizlemeye çalıiınca üzerinde deformasyonlar oldu. Geçen hafta termistörü değişmiştin koptuğu için. Bu hafta da ısıtıcı blok, barel ve pirinç nozzle siparişi verdim.
Bu iş bildiğiniz araba mantığına dönmeye başladı. Sürekli masraf çıkarıyor. Devlet yakında bundan elektronik aletler vergiside almaya başlar. Hatta yılda bir muayene götürürüz. :katil2:

20210712_134554.jpg

Haydaa oradan çıkan yaratık ne yav :D Aşırı ısıdan bloğun kaplaması mı sökülüyor yoksa oradan filament mi çıkıyor anlamadım.

Haydaa oradan çıkan yaratık ne yav :D Aşırı ısıdan bloğun kaplaması mı sökülüyor yoksa oradan filament mi çıkıyor anlamadım.
Bildiğin filament abi. Hatta bloğun sağına bakarsan kablolara da sıvanmış durumda.

Barrel blok arasındaki çıkışı anlarım ama fişek ve termistörden çıkış çok da hayra alamet değil. Blok çatlamış, patlamış olmasın?

Barrel blok arasındaki çıkışı anlarım ama fişek ve termistörden çıkış çok da hayra alamet değil. Blok çatlamış, patlamış olmasın?
Yenisi gelsin söküp bakayım. Şuan hiç ellemiyorum. Bir önceki söktüğümde sağlamdı ama.

Sağlam olsun diye fazla sıkıp çatlamış olabilirsin. Benim kompresörü o şekilde sıktım şimdi sürekli sızdırıyor.

Sağlam olsun diye fazla sıkıp çatlamış olabilirsin. Benim kompresörü o şekilde sıktım şimdi sürekli sızdırıyor.
Yok, vidalı şeyleri sağlam olsun diye abanarak sıkmamak gerektiğini yıllar önce acı bir tecrübe ile öğrenmiştim.
O gün bu gündür tatlı-sert denilen tabiri kullanıyorum. Eğer bir çatlak varsa buna filamentin sıkışması sebep olmuştur diye düşünüyorum.
Dediğim gibi yeni parçalar gelince sökeceğim. O zaman anlarız durumu.

Forum istatistikleri

Konular
5,810
Üyeler
2,470
Son üye
motiongraphics50

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back