Açık kaynak, Android arayüzlü, Arduino ile Multimetre, Osiloskop ve Sinyal Jeneratörü projesi.

uyesercan

Yönetici
Staff member
Arkadaşlar merhaba, seyahat halinde olduğum için yoğunluğumdan dolayı bir süredir forumda takılamıyorum. Bu esnada da internette gezinip yeni projeler araştırma fırsatı buldum. Bunlardan bir tanesi de başlıkta belirttiğim gibi Arduino ile yapılmış ölçü aleti ve mini osiloskop projesi. Projeyi test etme imkanım olmadı ancak ramazan ayından sonra muhtemelen test edebilirim. Paylaşılan video ya göre çok güzel çalışıyor. Android telefon ya da tablet üzerinden çalışan bir mini ölçü aleti yapmak için çok ideal. Projeyi geliştirip daha kapsamlı bir hale getirmek de mümkün görünüyor. Ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcut. Sitesinde baskı devresini bulmak mümkün. Denemek isteyenler için projenin detaylarını aşağıda paylaşıyorum.


Projenin web sitesi : https://neco-desarrollo.es/arduino-multimetro

Ücretsiz versiyon için Android yazılımı : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neco.desarrollo.arduinomultimeterfree
Ücretsiz versiyon için Arduino kodu : https://drive.google.com/file/d/18b1JUFug3h3LFuA8wlHuca0tmpbk-Hbp/view
Ücretsiz versiyon için devre şeması : https://drive.google.com/file/d/1njr87NnkufkngM6CPMGtq6pBCRm89kvJ/view

Ücretli versiyon için Android yazılımı : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neco.desarrollo.arduinomultimetr
Ücretli versiyon için Arduino kodu : https://drive.google.com/file/d/1KAzkAE6AnySRy9rDWoByY9ezjj0eyMFN/view
Ücretli versiyon için devre şeması : https://drive.google.com/file/d/1Uo87XzR-_bAbjXLRFStOrAjYylbDcmdO/view

 

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bunu ben de inceleyeceğim. Laboratuvarda kullanılabilecek yeterlilikte bir multimetre veya osiloskop çıkacağını pek zannetmiyorum kısıtlı incelememe göre, ama bu projeyi yapmanın eğitim değeri çok yüksek olur. Birçok disiplini içinde barındıran bir proje.
 

taydin

Timur Aydın
Staff member
Akıllı telefon uygulamasının kaynak kodlarını da vermiyor galiba. Bu durumda mevcut özellikleri geliştirmek mümkün olmayacak, yeni uygulama yazmak lazım.
 

uyesercan

Yönetici
Staff member
Yazılım ücretli ve ücretsiz olarak iki versiyon halinde mevcut ancak kaynak kodlarını vermiyor. Bunu LCD ekran ekleyip geliştirmek de mümkün olabilir. Ya da Bluetooth ile bağlantı sağladığı için eski kullanılmayan mini pc'ler üzerinde çalışan başka bir yazılım da yazılabilir. Ya da başka projelere dahil edilebilecek fikirler de sunar.
 

cevdetfaikosman

Kayıtlı Üye
Blynk diye bir framework var. ESP32 ile çok daha hızlı ve uygulama yapma ile uğraşmadan wifi bağlantılı yapılabilir.


629
 
Top