Amfiden gelen cızırtılar ve yüksek seste bozulma sorunu

Müzik girip bir test yapın isterseniz.
Bu arada 45 cevap yazılan hızlı bir konu oldu :)

Son düzenleme:
Sesi hoparlörün karşısına mikrofonu (Notebook) mu tutarakmı kaydediyorsun?
Öyle ise bu sesden daha kaliteli ses olması gerekiyor duyduğunun
Bu arada beslemeyi artırınca ses daha da artacak doğal olarak.

telefonu hoparlörün önüne masanın üstüne koyuyorum. Dediğiniz gibi canlıda daha iyi bir ses duyuluyor.

@canakkaleli bu amplinin beslemesinde notebook adaptörü kullanabilirsin.Eğer HP gibi kaliteli adaptörler kullanırsan daha iyi sonuç alabilirsin
Genellikle 19 volt 4-5 amper civarında çıkışları olur.İşinide görür

@canakkaleli bu amplinin beslemesinde notebook adaptörü kullanabilirsin.Eğer HP gibi kaliteli adaptörler kullanırsan daha iyi sonuç alabilirsin
Genellikle 19 volt 4-5 amper civarında çıkışları olur.İşinide görür
Abi datasheetinde max 18v diyor. Önerilen voltaj ise 13.2v. Laptop adaptörü fazla gelebilir. Datasheet yarı çince olduğu için tam anlayamadığımı da belirtmek isterim.

Mesela videodaki ampliyide notebook adaptörü ile beslemiş ama başka iyileştirmelerde yapmıştır

Son düzenleme:
@Gokrtl LM1875 projesindeki ton kontrol ve loudness eklentisini yapıcam ama simetrik bir trafom yok. Beslemeyi nasıl yapabilirim

@Omega evet laptop adaptörü ile besleme yaptım gürültü olayı anlaşılmıyor adaptör ile beslenebilir gibi duruyor. Tek kaynaktan voltaj düşümü olmadan simetrik besleme yapılabilir mi? Ton kontrol devresi yapıcam ama simetrik bir güç kaynağım yok. Eğer elinizde varsa simetrik smps devresi paylaşabilir misiniz

@Gokrtl LM1875 projesindeki ton kontrol ve loudness eklentisini yapıcam ama simetrik bir trafom yok. Beslemeyi nasıl yapabilirim
İşi bu dereceye getirmek istiyorsan simetrik trafo şart. Ayrıca böyle spesifik bir sistem yapmaya girişmeye kararlı isen 5w gibi ufak bir devre yerine bizim gibi lm1875 ampli yapabilirsin.
Forumun kaynak dosyaları arasında lm1875 çıkış katı, ton kontrol, loudnes ve besleme devresinin baskı devrelerini paylaşmıştım. O kaynağı indirip çalışmaya başlayabilirsin. Bu iş biraz masraflı iştir.
Her şeyden önce 2x19v artı 12v sarımlı en az 8A'lik bir trafon olması lazım elinde. Sonra bu devreleri toparlayacak bir metal kasa. Ben eski bir dvd player kasasını boşaltıp içine toplamıştım. İstersen Altınkaya nın web sitesinden proje kasası da alabilirsin. Trafo ve kasayı edindiğinde yazarsan bir sonraki aşama için konuşmaya devam edebiliriz.

. Eğer elinizde varsa simetrik smps devresi paylaşabilir misiniz

https://electronics.stackexchange.c...this-amplifier-to-my-symmetrical-power-supply

Bu devreyi kullanabilirsin LM78xx ve LM79XX istediğin voltaja göre ayarlayabilirsin .Devrede sol tarafta diyod ve kondansatörden oluşan doğrultulmuş voltaj var tabiki, giriş voltajında çıkış voltajına göre uygun olmalı doğal olarak

Pardon ben bunu ton kontrol için yazdım opamp lar için
Neden simetrik arıyorsun 18 volt buna yetiyor

Son düzenleme:
@Gokrtl
IMG_20200404_153659.jpg

Ton kontrol, loudness, besleme katı ve çıkış katı için parçaları sipariş verdim.
Elimde eski bir uydu alıcısı kasası var sizce iş görür mü? Kasa tamamsa geriye en zor kısım olan trafo kalacak. Trafoyu nerden temin edebilirim veya elimdeki boş trafoyu nasıl sarabilirim

Forum istatistikleri

Konular
5,822
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back