Android akıllı telefonlar için süper bir hesap makinası uygulaması

taydin

Timur Aydın
Staff member
Picproje forumunda, android telefonlarda çalışan ve çok gelişmiş özellikleri olan bir hesap makinası uygulaması önerildi

1575919635251.png

Benim Huawei telefona kurdum. Kısa süre sonra da masadaki diğer tüm hesap makinalarını kaldırdım ve artık bunu kullanıyorum. Bir matematiksel işlemi aynen kağıt üzerine yazar gibi yazıyorsun ve anında sonucu görüntülüyor. Ayrıca heksadesimal, binary, ve desimal arasında da çok hızlı dönüşüm yapabiliyor.

Başka çok işime yarayan özelliği de, sonuçları "mühendislik notasyonu" denen mili, mikro, veya kilo, mega gibi katsayılarla ifade edebilmesi. Örneğin 1'i 10000 'e bölüyorsun, sonucu son derece kriptik 0.0001 şeklinde ifade edeceğine, veya 1 x 10-4 olarak ifade edeceğine, 100 x 10-6 olarak ifade ediyor ve buradan hemen sonucun 100µ olduğunu anlıyoruz.

Screenshot_20191209_223732_cz.hipercalc.pro.jpg

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back