ANENG 620A Multimeter Fabrikasyon çıkış arızalı

ozgurece-TA3HGU

Aktif Üye
Değerli forum arkadaşlarım Almanya daki yakınıma 2022 Eylül ayında Ebay dan bu multimetreyi sipariş vermiştim 2023 Şubat ayında gelirken getirdi. Multimetre görünüşte normal çalışıyor gibi ama ölçümlerde fark ettikki tüm ölçüm değerleri eksik gösteriyor. Tabi hemen multimetreyi değiştirmesi için kutulayıp yakınıma verdim oda Şubat sonu yurt dışına çıkış yaptı. Satıcıyla yaptığımız mesajlaşmalarda üzgün olduğunu bu ölçüm değerlerinin normal kabul edileceğini belirtti. Aradan zaman geçtiği için değiştirme veya para iadesi yapamadıklarını belirtti. Mainboardda giriş direnç değerlerini söküp ölçtüm hepsi doğru değerlerde. Bu multimetrelerde manuel kalibrasyonda yokmuş. Sizleride bilgilendirmek istedim bu marka ürünlerde sorunlarla karşılaşabiliyoruz malesef.

Ekler

• 1.JPG
    1.JPG
    161.8 KB · Görüntüleme: 80
  • 2.JPG
    2.JPG
    175.3 KB · Görüntüleme: 79
  • 3.JPG
    3.JPG
    172.7 KB · Görüntüleme: 80
  • 4.JPG
    4.JPG
    166.6 KB · Görüntüleme: 82
  • 5.JPG
    5.JPG
    305.6 KB · Görüntüleme: 76
  • HPIM8764.JPG
    HPIM8764.JPG
    592.5 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_4045.JPG
    IMG_4045.JPG
    305.6 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
213 - 228 = %6.5
8.52 - 9.23 = %7.7
5.26 - 5.61 = %6.2
9.35 - 10.0 = %7.7

Sapma oranları benzer. Eğer referans voltaj ana entegre içinde değilse o düzeltilebilir.

ANENG ürünlerinin böyle ölçüm hatası yaptığını pek görmedim. Genelde %1'den daha iyi doğrulukta ölçüm yaparlar. Sizinki kesinlikle hatalı ürün. Herhalde kalibrasyonu unutmuşlar. Satıcının söylediği de kesinlikle kabul edilebilecek bir şey değil. Ürünün spesifikasyonu bu şekilde ve sizinki bu değerlerden çok uzak:

1678216190765.png

Aletin içini gösteren bir video buldum. Bir adet EEPROM var. Kalibrasyon verisi varsa bundadır ama neresindedir ara ki bulasın :)

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,759
Üyeler
2,458
Son üye
rickss

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back