Antibakteriyel ampül

slewrate

Aktif Üye
Bauhausta böyle bir ampul satılıyor. Ürün kodundan bir şey çıkmıyor. Uv ampuller dışında böyle bir şeyin olma imkanı yok diye düşünüyorum. Pazarlama hilesi mi?

Birde sinek kovucu diye satılanlar var. Sarı ışık sanırım sineklerin ilgisini çekmiyor.

Merak ettim baktım, RG0 olup beyaz ışık vererek nasıl anti-bakteriyel olduğunu çözemedim. Gerçi RG0 hiç UV yaymıyor demek değil. Sanırım insana zarar vermeyecek seviyede UV ışık yaydığını söylemeye çalışıyorlar. Bana geçmedi ama pazarlama hilesi gibi duruyor.

1727429084698.png

Nasil basariyorsa artik :emindegil1: Osram da cakma firma da degildir gerci. Ilginc

Osram Sinek Kovucu 8W Beyaz-Sarı Işık E-27 840lm Led Ampul​

bu bile var mis

Sinek kovucu degil de sineklere cazip olmayan isik yayiyor olabilir. Sinekler diger lambalarin isiklarini tercih ediyorlar ise bu lamba lambanin sinek kovuyor diye reklami yapilmis olabilir.

Anti bakteriyel olan da reklam hilesi olabilir.

Bakterilerin bir kismi isiga ihtiyac duyarken bir kisminin isik ihtiyaci yoktur.

Isik ihtiyaci olan bakterilerin ihitiyaci olan dalga boyu reklami yapilan lamba da zayif ise yari dogru yari yalan anti bakteriyel diye reklam yapilmi solabilir.

Kokuları dağıtır ve etkisiz hale getirir,İnsanlara ve hayvanlara zararsız,sürekli koruma,çevre açısından güvenli,25.000 saat kullanım ömrü, E27 Duy, 6500 Kelvin, Beyaz Işık

kokuları dağıtan bir ışık, bana pazarlama hilesi gibi geldi.

Forum istatistikleri

Konular
6,623
Üyeler
2,719
Son üye
oatmealcrazycake

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back