Arduıno yaptığım bir hata sonrası açılmıyor

Berkay Bayrak

Yeni Üye
Merhaba, arduino ile uçak projesi yapmaya çalışıyordum ve tüm eşyaları yeni yeni anlıyordum. Youtube' den video bakarken oradaki gibi yapmaya çalışıyor ama olmadığını fark edince kendim bi deneme yapmaya çalıştım fakat doğru bilmediğim için esc nin kablolarını arduınoya yanlış bağladım ve kısa devre yaptı. Arduıno escyi güce bağladıktan sonra hemen kendini kesti ve kendini devre dışı bıraktı bilgisayardan usb çıkışı yapıldı sesi geldi ve ışığı söndü, sonrasında kabloları çıkarıp sadece arduıno yu takmayı her denediğimde sadece açılırken yanan kırmızı ışığı yanıp sonrasında hemen sönüyor ve bilgisayardan da usb girişi yapıldı sesi gelmiyor. Sorunu halledebilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

Anlattıklarından arduino nun zarar gördüğü anlaşılıyor. Maalesef basit bir şekilde tamirat mümkün değil. Yenisini almanı tavsiye ederim. Bu arada nerede hata yaptığını iyice anlamaya çalış yoksa yenisini de bozabilirsin.

Arduino kartları 2 bölümden oluşur.
Mikrodenetleyici ve programlayıcı.

Bilgisayar ile iletişimi kuran programlayıcı.

Kart üstünde bi kısa devre oluştuyda bilgisayar aşırı akım çektiği için usb portunu kapatıyor olabilir.

Varsa elinde ölçü aletin buzzer kademesinde 5V-GND
3V3-GND
Arasını ölçün düdük ötüyor mu

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back