Atölye kurma

Bende hanımı ikna ettim . Promosyon parasını ekipmana gömeceğim . Osiloskop , elektronik mikroskop , termal kamera seçeneklerinden birini ya da ikisini alacağım.
Ben ekransiz USB mikroskobu eski LG G2 telefona baglayip kullaniyorum. O tur bir cozum isinizi gorurse kalan para ile termal kamera da alabilirsiniz. :dans1:

Ben ekransiz USB mikroskobu eski LG G2 telefona baglayip kullaniyorum. O tur bir cozum isinizi gorurse kalan para ile termal kamera da alabilirsiniz. :dans1:
Termal kamera tamir işlerinde çok hızlı tamir yapıp zamandan kazanmak için profosyonel olarak bu işi yapanlar için elzem gördüğüm kadarıyla. Benim gibi esneye esneye çalışıp bol bol vakti olanlar için biraz lüks sanki . Osiloskop , akım - gerilim ayarli güç kaynağı ve elektronik mikroskop almaya karar verdim toplu olarak .

Termal kamera tamir işlerinde çok hızlı tamir yapıp zamandan kazanmak için profosyonel olarak bu işi yapanlar için elzem gördüğüm kadarıyla. Benim gibi esneye esneye çalışıp bol bol vakti olanlar için biraz lüks sanki . Osiloskop , akım - gerilim ayarli güç kaynağı ve elektronik mikroskop almaya karar verdim toplu olarak .
Siz bilirsiniz tabii. Basit USB mikroskoplar 350 TL civarinda. Telefona baglarsaniz PC ekranina yansitma, telefona kaydetme, sosyal medyadan aninda gonderme, video kaydetme gibi isleri cok hizli yapabiliyorsunuz. Bunlar bir kac bin TL'ye satilan dijital mikroskoplarin yeteneklerinin cok otesinde. Ben oncelikle F/P, sonra da bu tur yetenekler icin tercih etmistim bu cozumu. Tabii atil bir telefon gerekiyor oncelikle. :) Kalan parayla da baska ciciler alabilirsiniz. :tamam1

UNİT (Uni-Trend Technology) den WiFİ özellikli, Yeni model Termal Kamera çıkmış

UNI-T UTi730E/UTi720E​

Aşağıdaki kamera da uygun fiyatlı modelmiş (bize yine pahalı)

UNI-T UTi712S termokamera

Uni-T olan TR'de 5.411Lira. :bilmem1: O kadar param olsaydi once osiloskop alirdim. :cool: Kamera degilde termometre kurtariyorsa 800C'ye kadar olceni 250 TL civarinda.

400C'ye kadar olcen termal kamera da 2.500 TL civarinda.

Dijital Termometre olmaz. Noktasal işaretle ile ölçüm yapar. Termometre ile sadece ısınan parçanın sıcaklığını ölçebilirsiniz. Alan taramasaı yapamayacağından,
arızalı malzeme tespiti zordur.

Termal kamera hobi elektronikle ilgilenenler için çokta gerekli bir cihaz değildir.
Öncelikle diğer cihazları, ölçüm aletlerini, ekipmanları, gerekli sarf malzemelerini temin edin.
Zamanla bütçe müsait olunca termal kameraya da sıra gelir,
derim...

Kolay gelsin...

Uni-T olan TR'de 5.411Lira. :bilmem1: O kadar param olsaydi once osiloskop alirdim. :cool: Kamera degilde termometre kurtariyorsa 800C'ye kadar olceni 250 TL civarinda.

400C'ye kadar olcen termal kamera da 2.500 TL civarinda.

UNI-T iyice azıtmış. En üst seviye termal kameraya, aynı seviyedeki FLIR kameranın 4.5 katı fiyat çekmiş :mad:

1669842441548.png

Bende Flir One Pro var. Type C portundan telefona takılıyor. Telefon uygulamasıyla kullanılıyor. Çok sık lazım olmadı ama kullanışlı bir cihaz.
- Termal kameralarda en önemli konulardan birisi çözünürlük. Bunun 160x120 termal çözünürlüğü var.
- Diğer bir özelliği, üzerinde çift kamera olması. Birisi termal görüntü alıyor. Diğeri normal görüntü. İsterseniz, yazılımla iki görüntüyü birleiştiriyor ekranda. Böylece nesneleri daha iyi ayırt edebiliyorsuuz.

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back