Atölye kurma

Bende hanımı ikna ettim . Promosyon parasını ekipmana gömeceğim . Osiloskop , elektronik mikroskop , termal kamera seçeneklerinden birini ya da ikisini alacağım.

Motoru DC'mi?
Direkt DC gerilim ile çalışıyor mu?
Özel bir sürücü ihtiyacı var mı?
Varsa elinde pinout atabilir misin?
2 pinli DC motor, gerilim ile hız kontrolü yapılabiliyor. sadece uçtaki sıcaklık sensörünü kullanmadım. Pot'a nokta koydum lehimlerin eridiği sıcaklıkta. Sunline 907 adıyla satılıyor. 5 pinli : 2 resistans, 2 DC fan ve sıcaklık sensörü.

Bende hanımı ikna ettim . Promosyon parasını ekipmana gömeceğim . Osiloskop , elektronik mikroskop , termal kamera seçeneklerinden birini ya da ikisini alacağım.
:) Bende hanım yok ama kendimi zor ikna ettim. Kendime sigarayı bırakma hediyesi oldu. Bayramda bisiklet hediye edilmiş çocuk gibi hissediyorum şu an.

IMG20221129200112.jpg

LM358'le NE5532'yi karşılaştırıyorum şimdi. Güç kaynağında NE5532 kullanmaya karar verdim. Çok daha hızlı çalışıyor. Bu zamana kadar osiloskop almadığıma pişman oldum. Çok fazla imkan sağlıyor.

:) Bende hanım yok ama kendimi zor ikna ettim. Kendime sigarayı bırakma hediyesi oldu. Bayramda bisiklet hediye edilmiş çocuk gibi hissediyorum şu an.

20464 eklentisine bak

LM358'le NE5532'yi karşılaştırıyorum şimdi. Güç kaynağında NE5532 kullanmaya karar verdim. Çok daha hızlı çalışıyor. Bu zamana kadar osiloskop almadığıma pişman oldum. Çok fazla imkan sağlıyor.
Sigaraya başlayıp bırakasım geldi bir an. :)

Sigaraya başlayıp bırakasım geldi bir an. :)
Elektronik hobisine başlamamla sigaraya başlamam hemen hemen aynı yıldır. Bunca zaman sigaraya verdiğim parayla çok kallavi bir atölyem olurdu :( .
Herkeste yemiyor o maalesef. Ben bu güne kadar 20 defa bırakıp tekrar başladım. Şuanda da bırakmış evresindeyim ama hala birşey alamıyorum. :D
Yok o kadar da zor değil, adamın biri 200 kere bırakmış :) .

Yok o kadar da zor değil, adamın biri 200 kere bırakmış :) .
Bırakması banada zor değil yav. Ben kafam bozulunca içiyorum, sakinleşince bırakıyorum. Yani 1 ay içsem 10 ay içmiyorum. Zor olan sigarayı bıraksan bile oradan kalan parayla birşey alamamak.

20464 eklentisine bak

Sigara bırakılmaz, ara verilir sadece :)

Dur yav @Under Ground abim gelmiş bir hal hatır soralım aaaa.

@Under Ground abi senin skop ne oldu tamire vermiştin galiba en son?
En son geçen hafta sordum ne oldu diye tamirciye . Ya bir türlü başlayamadım dedi . Aklıma getirdigin iyi oldu . Yarın bir daha dürteyim bakalım elemanı. Dün kendim çok orjinal bir kart tamirine başladım. Hava tankı drain cihazı. Arızalanmış. Lambası bile yanmıyordu. Sigortası da atmış. Hâlâ mantığını çözemedim @Ahmet .

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back