Autodesk Fusion 360 için kısıtlama getiriyor.

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Az önce Autodesk den bir mail aldım. Buna göre 1 ekim 2020 tarihi itibarı ile Fusion 360 a bazı kısıtlamalar getiriyorlar. Mailin detayı ise şöyle;

"Kişisel kullanıma yönelik Fusion 360 yazılımınızda bilmeniz gereken önemli değişiklikler olacak.

1 Ekim 2020'den itibaren geçerli olmak üzere, kişisel kullanıma yönelik Fusion 360'taki işlevler sınırlandırılacak ve artık şunlara erişemeyeceksiniz:

Problama, 3 + 2 eksenli frezeleme (takım yönü), çok eksenli frezeleme, hızlı hareketler, otomatik takım değişiklikleri
Çoklu sayfalar, akıllı şablonlar, çizimler için çıktı seçenekleri (yalnızca baskı)
Herkese açık bağlantılardan indirme seçenekleri
Bulutta oluşturma
DWG, DXF, IGES, SAT ve STEP dahil dışa aktarma seçenekleri
Simülasyon ve üretken tasarım
Sınırsız sayıda aktif ve düzenlenebilir Fusion 360 belgesi (10 belgeyle sınırlı)
Bu değişiklikleri yapmamızın amacı; ölçeklendirme yapmamıza, amaçlanan kullanımı çeşitli tekliflerle uyumlu hale getirmemize, Fusion 360 aboneleri için gelişmiş özellikleri desteklememize ve tasarımı herkesin erişebileceği hale getirmeye yönelik yol gösterici ilkelerimize sadık kalmamıza olanak sağlamaktır.

Evde ticari olmayan tasarım, üretim ve imalat projelerinde çalışanlar kişisel kullanıma yönelik Fusion 360 yazılımını ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirler. "

İçe dışa hangi formatta aktarım oluyor. Sadece stl mi?
İnsertler:
Canvas: png, jpg, jpeg, tif, tiff
Mesh: stl, obj, 3mf
Diğer: svg, dxf,

Exportlar:
Mesh:
stl, obj, 3mf

Bir ara exportlarda Fusion360 komple proje olarak dışarı aktarma seçeneğide vardı. Aradım taradım bulamadım. Sanırım onuda kaldırmışlar ücretsiz sürümden. Bu gidişle 2B ye kadar düşürecekler çizimleri.

Autocad da bile lisansları yıllık hale getirerek zaten işin cılkını çıkarmışlardı.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back