Banggood Ürünlerinin Orjinalliği Üzerine

volta

Kıdemli Üye
Banggood'da aliexpress'in aksine satıcıları göremiyoruz. Dolayıaıyl güvenilir satıcı diye birşey belirleyemiyoruz. Bu ucuz basit ürünlerde çok sorun değil. Fakat mesela ben banggood üzerinden miniware TS100 havya yada miniware'in başka ürünlerini aldığım zaman bunların orjinalliğinden emin olabilir miyim sizce ? Aliexpresste mesela direk miniware'in kendi sitesinden link verilen bir mağaza var. Oradan alırsan orjinal manasına geliyor.

hiçbir yerden alırken emin olamazssın.
çok yorum olanlardan almaya çalış

Aliexpress'te emin olabiliyoruz çünkü üreticilerin kendi mağazaları oluyor.
Bende mağazımın adını DEWALT koyabilirim dewalt logosuda koyarım üstünde 36V yazan matkapları satarım dewalt diye.
internetten aldığımız hiçbirşeye güvenemeyiz gözümüzle görmüyoruz alırken.

Sonuçta sözüne güvenecek olursak, Bangood Aliexpress'ten farklı olarak ürünleri tedarikçilerden alıp kendisi satıyor ve orjinalliği garanti ediyor.

1669752176067.png

Miniware gibi bazı mağazalar kendi sitelerinden link verebiliyor ondan anlayabiliyoruz ürünün orjinalliğini. Banggoodda mağaza sistemi yok, biz siparişi banggood'dan veriyoruz, artık kim gönderirse. Dolasıyla başkaların alışveriş tecrübelerinden, ürün yorumlardan kabaca çıkarımlar yaparak bazı mağazalara güvenebiliyoruz. %100 güvenemesekte en azından çıkarım yapma şansımız var. Banggodda bu yok.

Bende mağazımın adını DEWALT koyabilirim dewalt logosuda koyarım üstünde 36V yazan matkapları satarım dewalt diye.
internetten aldığımız hiçbirşeye güvenemeyiz gözümüzle görmüyoruz alırken.
Aliexpress de onu 1 kere yaparsın. Tek şikayette mağazayı kapatırlar

Aliexpress de onu 1 kere yaparsın. Tek şikayette mağazayı kapatırlar
hiçbirşey olmuyor yav.
ben defalarca lisanslı espressif mağazasından esp32 aldığımı zannederken mağaza orjinal değilmiş.
yüzlerce yorum yüzlerce kötü yıldız adamlar dimdik ayakta.

komisyon alıyorsa aliye giren çıkan yok.

hiçbirşey olmuyor yav.
ben defalarca lisanslı espressif mağazasından esp32 aldığımı zannederken mağaza orjinal değilmiş.
yüzlerce yorum yüzlerce kötü yıldız adamlar dimdik ayakta.

komisyon alıyorsa aliye giren çıkan yok.
Nasıl olmuyor yav. Adamlar orjinal ürün satmasına rağmen kutu içine yazı bırakıyorlar. O yazıda aynen şöyle;
"Bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen olumsuz yorum yapmadan önce bize bildirin, kısa sürede sorununuzu çözeriz."
Bunu da ben özetle yazdım. Adamlar resmen yalvarır gibi olumsuz yorum yazmayın diyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back