Baskı devre fiyat

Tuğba

Üye
Ben 1 adet baskı devre yaptırmak istiyorum. Birkaç firmaya yazdım. Birinden tek yüzlü numune standart 150 dolar cevabı geldi. Piyasa fiyatları hep böyle pahalı mı? İlk defa yaptıracağım için bilgim yok. Tasarım da basit bir tasarım.
16533177210286446506431126562879.jpg

izmir pcb daha ucuza yapabilir size hatta öğrenci olduğunuzu belirtirseniz bazen ücretsizde yaptığı olabiliyor.
(herhangi bir anlaşmam veya işbirliğim yok)

1 adet için çoğu firma ya yapmaz yada yüksek fiyat verir adeti minimum 5e çıkarın.

Çizim dosyalarını atar mısın?

Böyle basit bir devreyi, PCB bekleyeceğine doğrudan hazır delikli plakete koymak daha mantıklı.

1653320017515.png

Böyle basit bir devreyi, PCB bekleyeceğine doğrudan hazır delikli plakete koymak daha mantıklı.

17448 eklentisine bak
Bu breadbord hesabı mı nasıl kullanıyoruz tam bilmiyorum bakıyım bir daha mantıklı olabilir.

Devreyi yapmaya başlayınca yeni bir konu aç. O devrenin yüksek empedanslı giriş bölümü ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var. Onları yeni konuda artık ele alırız.

Merhaba ben uygun bir yer bulup pcb tasarımı yaptırdım ama komponet eklemeden göndermişler. Bunun üzerine direkt komponetleri ekleyip kullanabilirim değil mi lehimlik bir işi yok?
16554660863735329063407265913958.jpg

Taktığın bütün komponentleri lehimlemen lazım. Bu USB gibi tak-çıkarlı bir olay değil.

Komponentin bacağını o deliklere lehimlemezsen iletken yüzeye temas etmez ve çalışmaz.
Bir yerden bul, eline bir devre kartı al. Bak bakalım lehimlenmemiş bir komponent bulabilecek misin?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back