Bazı mail sağlayıcılarında hala forum epostaları "spam" veya "junk" olarak işlem görüyor

taydin

Timur Aydın
Staff member
Birkaç gün önce mevcut kullanıcılar arasında arama yaptırdım ve kayıt işlemi tamamlanamayan 40'a yakın kullanıcı vardı. Muhtemelen forumdan aktivasyon epostası gitti, bu kişiler de herhalde bilgisayar işlerine çok hakim olmadıkları için "spam" veya "junk" bölümüne bakmadıkları için aktivasyon gelmedi diye düşündüler ve öylece bıraktılar.

Şimdi ben bir kullanıcı oluşturdum deneme amaçlı "mdulger" ve bu kullanıcı outlook.com eposta kullanıyor. Hakkaten kayıt olurken aktivasyon epostası "junk" kabul edilmiş.

Email domain ve reverse DNS ile ilgili bir sorun yok. Bu durumda aktivasyon epostası neden "junk" kabul edilir? Bunu engellemek için yapılabilecek başka birşey var mı?

Bu e-posta işleri çok karışık. Bende anlayamıyorum. Ama şöyle bir şey var. Her web sitesi olan rahat rahat e-posta gönderebilseydi gelen kutularımız reklamdan geçilmezdi. Benim eski patronum e-ticaret sitesinden reklam e-postası gönderebilmek için bir yerlere para ödüyordu. Sırf spama düşmesin diye. Tahminim o dur ki bir web sitesinden belli sayıdan fazla mail çıkışı oluyorsa o web sitesi kara listeye alınıyor. Bizim sistemde de kullanıcılar müdahil oldukları konularda, değişiklik olduğunda e-posta almak istiyorlarsa web sitemizden onlarca mail çıkıyor ve buda bizi kara listeye düşürmeye yetiyor olabilir.

Aklıma gelen tek çözüm; eğer mümkünse-varsa bir eklenti, kullanıcılara e-posta yerine cep telefonu mesajı ile onay kodu göndermek.

Haydaa, şimdi ikinci email gönderdim aynı adrese bu sefer "Junk" a girmedi :kizgin1:

Ama ilk aktivasyon epostası giriyor "Junk" a kayıt olacak kişi de çekip gidiyor :D

Haydaa, şimdi ikinci email gönderdim aynı adrese bu sefer "Junk" a girmedi :kizgin1:

Ama ilk aktivasyon epostası giriyor "Junk" a kayıt olacak kişi de çekip gidiyor :D
abi aktivasyon mailini junk dan gelen kutusuna taşıdıysan bir daha ki mail junk'a düşmez.

abi aktivasyon mailini junk dan gelen kutusuna taşıdıysan bir daha ki mail junk'a düşmez.

mdulger benim yav :D Amacımız sadece mdulger'in sorununu çözmek değil, mailler hiçbir zaman Junk'a girmesin.

Sunucunun IP adresinde de bir sorun yok. Hiçbir blacklist'te değil.

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back