Bit Pazarı Önerisi

emrah74

Aktif Üye
Merhaba forum sakinleri;
Bildiğiniz üzere bit pazarların'da arayıp da bulamadığımız ürünler var. Ayrıca fiyatları da gayet uygun oluyor.
Bi aksilik olmazsa haftaya Ankara'ya gideceğim ve bir kaç gün Ankara da kalacağım.Sizlerden isteğim Ankara'da gidebileceğim bit pazarı varmı.
Yanlış bilmiyorsam @Mr_YAMYAM abi Ankara da ikamet ediyor.

Ayrıca,Facebook da polonyo elektronik var çok uygun fiyata ürünler satıyor. Havale sonrası hemen ürünleri kargoya veriyor.Bir kaç sefer alışveriş yaptın herhangi bir sıkıntı olmadı. Ve şuan elinde eski ölçüm cihazları var.
@taydin abi belki senin tamir etmeye çalıştığın spektrum analizör den de vardır elinde.

Motorlarla ilgili ilave bilgi:

Ankaradaki bit pazarı pek yaramaz.
Fiyatlar genellikle şişirilmiş durumda. Günlerce gezmen ve ancak denk gelirse alma şansın oluyor.
Abi yinide gidebileçeğim bir yer önerisinde bulunursan sevinirim. İskitlere gittim ama bildiğin çöplük orası. Birde abi elektronik komponet alabileceğim yer varmı.

Bu feyizbuku da hiç kullanmayı bilmem :mad:

Sahibinden.com'da dükkanları var ve çok güzel step motorlar görüyorum. Bunlardan birkaç tane almak lazım.

Abi sahibinden.com pek güncel değil ben step motor,salyangoz fan falan aldım bi ara cnc için linear rulman takımları vardı çok komik rakamlara ben yetişemeden ürünler bitmiş

Bugün Gördüm Polonyoda eski tip cihazlar gelmiş hep. Mikro Ampermetreler var. Logic analyör gördüm galiba tetronix miydi neydi. bir dünya analog osilaskop ta var. ama millet face den yardırmış hep. bitmiştir belkide

Aslında bir ümre organizasyonu yapsak da gitsek bunların asıl yerine :p

Ama herşey zaten yağmalandıysa yapacak birşey yok. Asıl böyle yerleri bilmek lazım ... Yoksa yaygın olarak bilinen yerlerde iyi birşey çıkarsa anında gidiyor.

Gruba üye olmaya teşebbüs ettim bakalım olabilecek miyim.

Bugün Gördüm Polonyoda eski tip cihazlar gelmiş hep. Mikro Ampermetreler var. Logic analyör gördüm galiba tetronix miydi neydi. bir dünya analog osilaskop ta var. ama millet face den yardırmış hep. bitmiştir belkide
Bitmiş olabilir sabahdan beri bende yazıyorum WhatsApp dan geri dönüş yapmadı.

Hurdacılar sitesini önerebilirim.
Ancak elektronik konusunda satış yapan birkaç dükkan ve PC üzerine birkaç dükkan var.
Caminin hemen üst tarafında bir pasaj var. Bu pasajda bazı osiloskoplar ve benzer aletler görmüştüm.
Herzaman bulunmayabiliyor.
Hurdacılar sitesini baştan başa gezebilmen için bir gün yeterli olmuyor.
Tamamdır abi çok sağol hangi semt de acaba bu hurdacı sitesi.

Screenshot_4.png

Buna 350 Tl ye yazmış ah be param olsa varya hemen jart diye alırdım bunu.

Valla ben şu iş için kullanıyorum bazen driver yazacağım entegrenin datasheetinden hiç bir şey anlamıyorum çinden aldığım uyduruk logic analyzör bağlıyorum bakıyorum herifler bunu calıştırmak için nasıl data göndermişler öyle karşılaştırma yaparak mantığını anlıyorum :D

Bir nevi hackleme aracı :D Devre içinde helede lojik kapıların bol olduğu bir devrede bunun ile arıza tespiti yapabilirsin. bir dünya işe yarar kullanabilirsen. bendeki cok uyduruk 20mhz mi ne bazen ölçemiyor bile.

Belli iletişim protokollerini decode eder. giden gelen datayı öğrenirsin.

Peki bunlardan birşey almak için özel mesaj mı atıyoruz? Ahmet Menevşe isimli elemana?

Peki bunlardan birşey almak için özel mesaj mı atıyoruz? Ahmet Menevşe isimli elemana?

Evet abide herife kaç kişi mesaj atıyor dönene kadar 1 saat geçiyor ayirietten şöyle bir şey var bunların bulunduğu yerde istanbulda elektronikçiler gani :D ilk gelen malların iyisini ordakiler topluyor kalanlar facede satılıyor :D

Hatta 1-2 kere gördüm ben. adam fotoğrafın altına şey yazmış bunlardan 2 tane bana ayır yarın sabah dükkana geçerken alıcam :D

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back