Bit Pazarı Önerisi

Hmm tamam 4 tane genişleme yuvası var ama birisi dolu ve 16 kanal o zaman.

Ama devreye bağlantının yapılacağı bir de prob kutusunun olması lazım. Böyle bir kutu görünmüyor. Bu şekilde bu alet hiçbir işe yaramaz, iyiki almamışsın :)

Şunun gibi. Bu bendeki cihazın 16 kanallı podlarından 2 tanesi.

IMG_20191113_123312.jpg

O cihazın manual'ında da temsili resmi var:

1573638347289.png

Prob kutusunun icinde de bir devremi var abi ? :oops::eek: Doğru diyorsun Abi iyiki almamışım :D Aalanlara geçmiş olsun :D

Hem de ne devre :oops:

1573638499305.png

http://w140.com/tekwiki/wiki/1230 sayfasındaki "Probes" diye gösterilen linklere bakarsan üç farklı prob modeli var. Bu resmini koyduğum P6444 herhalde en gelişmişi. Lojik değişimlerin eşik değerleri programlanabiliyor. Diğer basit modeller TTL eşiklerine göre çalışıyor.

Ebay'de var bu P6444, ama fiyat 100 dolar gibi. Lojik analizörün gövdesinden daha pahalı :p

Ama bunu illa istiyorsan "probu eksik 100 TL ye ver geri kalan parayla probunu almam lazım" de bakalım ne diyecek.

Hem de ne devre :oops:

1459 eklentisine bak

http://w140.com/tekwiki/wiki/1230 sayfasındaki "Probes" diye gösterilen linklere bakarsan üç farklı prob modeli var. Bu resmini koyduğum P6444 herhalde en gelişmişi. Lojik değişimlerin eşik değerleri programlanabiliyor. Diğer basit modeller TTL eşiklerine göre çalışıyor.

Abi ben bunu gördüm ama bunu şey olarak yorumlamıştım cihazın portunun arkasında diye bu kart demek portun cıkışına takılıyormuş bu :D

Tamam bir daha yazayım bakayım ne diyecek.

Bu Polonya grubunda bir de AHM bilgisayar var birşeyler satıyor. Ona da mesaj attım ondan da tık yok ... Neyse, herhalde başka gruplara bakacağız bunların satışa ihtihaçları yok gibi.

Bu Polonya grubunda bir de AHM bilgisayar var birşeyler satıyor. Ona da mesaj attım ondan da tık yok ... Neyse, herhalde başka gruplara bakacağız bunların satışa ihtihaçları yok gibi.

AHM nin açılımı ahmet menevşe galiba. şuan işlere oğlu bakıyor babası yani ahmet abi vefat etti. 1 yıl oluyor galiba. cok kişi yazıyor belkide bizi görmüyorlardır bile.

Şimdi bana döndü. 100 TL'ye olmazmış zaten satılmış. komşunun benim değil anlamıyormusun diyor :D akşam akşam fırçada yedik iyimi :D Neyse 100 dolarlık probu zaten ben zor alırdım. yapıcak bir şey yok. proba 100 dolar vereceğime Saleae Firmasının logic analyzörlerinden alırım daha iyi. ben sadece illa PC ye bağlanır bir şey olmasın diye istiyordum. yapcak bir şey yok.

Zaten elimde bir leptop var Soğutucu fanı yok. kasa filan catlak ama calışıyor. kücük bir diskte ubuntu kurdum maşallahı var. 4 gb ram. ona uygun soğutucu fan bulursam birde arada adaptörden cıkıp bataryaya geciyor. bunu niye yapıyor o sorunuda cözdükten sonra. Böyle USB bağlı olan cihazların hepsini bu bilgisayara topluycam.

AHM nin açılımı ahmet menevşe galiba. şuan işlere oğlu bakıyor babası yani ahmet abi vefat etti. 1 yıl oluyor galiba. cok kişi yazıyor belkide bizi görmüyorlardır bile.

Şimdi bana döndü. 100 TL'ye olmazmış zaten satılmış. komşunun benim değil anlamıyormusun diyor :D akşam akşam fırçada yedik iyimi :D Neyse 100 dolarlık probu zaten ben zor alırdım. yapıcak bir şey yok. proba 100 dolar vereceğime Saleae Firmasının logic analyzörlerinden alırım daha iyi. ben sadece illa PC ye bağlanır bir şey olmasın diye istiyordum. yapcak bir şey yok.

Zaten elimde bir leptop var Soğutucu fanı yok. kasa filan catlak ama calışıyor. kücük bir diskte ubuntu kurdum maşallahı var. 4 gb ram. ona uygun soğutucu fan bulursam birde arada adaptörden cıkıp bataryaya geciyor. bunu niye yapıyor o sorunuda cözdükten sonra. Böyle USB bağlı olan cihazların hepsini bu bilgisayara topluycam.
Bende Pentium II var. win95 yüklü. 100$'a bırakırım Eski olan her şeyi çalıştırır bak. :D :D :D

Bende Pentium II var. win95 yüklü. 100$'a bırakırım Eski olan her şeyi çalıştırır bak. :D :D :D

Yok yahu :D Bende'ki leptop kırık mırık ama daha gelişmiş .
ACER TravelMate P255 Series
Model : V5WC2
19 VDC yaklaşık 3.5 amper ile calışıyor.

Aslında bunun adaptöründen şüpheleniyorum. bir gün vaktim olunca harici güç kaynağından besleyeceğim bunu bakalım. eğer ozaman sorun yapmazsa adaptördedir sorun diyeceğim. eğer yine yaparsa anakartta bir yerde arıza var :D soğuk lehim filan olabilir. gerçi bunu aldığım arkadaşım oyun oynayacağım sıra adaptör devre dışı kalıyordu diyordu. ekran kartını devreye alınca demek birden akım cekince. Adaptörde de arızalı ise senin power supply gibi kendini olmadık akımda kısa devreye alıp devreden cıkıyor olabilir. :D

Saleae Firmasının logic analyzörlerinden alırım daha iyi

Onu alacağına Bus Pirate al daha iyi. Bende var bir tane, ama kurup deneme fırsatı olmadı. Bu çok daha verimli çalışır Salea'ya göre, Saleas çok ilkel birşey, ona güvenerek problem ararsan çok saç baş yolarsın.

Onu alacağına Bus Pirate al daha iyi. Bende var bir tane, ama kurup deneme fırsatı olmadı. Bu çok daha verimli çalışır Salea'ya göre, Saleas çok ilkel birşey, ona güvenerek problem ararsan çok saç baş yolarsın.

Bende Çakma var aliexpress den almıştım :D SPI iletişim protokolünde doğru calışamıyordu saçmalıyordu. Datayı görüntülüyordu ama decode edemiyordu. Bus Pirate yi de bugün araştırırken gördüm. hatta bir tane daha gördüm. Hatta araştırırken bir şey daha öğrendim Şu Modül Lojik Analyzer olarak kullanılabiliyormuş.

Aliexpress'den aldığım. Bu Hiç memnun değilim Paradan kaçtık Saçtan olduk :D

Bus pirate'in çakması mı doğru çalışmadı?

Bendeki şu. Orijinal gibi duruyor, ama Türkiye'deki bir siteden aldım (handi siteydi hatırlamıyorum, direnc.net olabilir) o yüzden orijinal olma ihtimali nedir bilemiyorum. Bu çinlilerden belli olmaz biliyorsun, üzerine marka, CE, CAT, UL ne gerekiyorsa basıyor üçkağıtçılar.

IMG_20191114_000252.jpg

IMG_20191114_000352.jpg

IMG_20191114_000406.jpg

Orijinali bir halta yaramazken sen birde çakmasından mı medet umdun :D

2 yıl önce üniversitedeyken yine ucuz olsun diyordum. nerden bilebilirdim ki Toydum ve hala toyum :D Çok cebelleştim ben onla ya Çakmasından medet umduk gibi oldu işte abi :D

Ama Bus Pirate'yi öneriyorsan alırım onu. Yalnız benim logic analyzerlerde en gıcık olduğum şey şu kablo takılma yerleri BNC konnektör gibi bir şey yapsaydılar ya. jumper kablo ile uğraşıyorum yerine acaba tam oturdumu oturmadımı :D

Sen İzmit taraflarındaysan birgün Sercan'ı da ayarlayalım bende buluşalım. Biraz teknik muhabbet yaparız sonra da bendekini ödünç alırsın uğraşırsın. Tecrübelerini burada paylaşırsın :) İşini görürse de kendine bir tane alırsın.

Forum istatistikleri

Konular
5,827
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back