BLACK&DECKER BDS-200 metal ve voltaj dedektörü

Sercan

--
Hakkında çok az bilgiye erişebildiğim BLACK&DECKER BDS-200 Metal Ve Voltaj Dedektörü ile ilgili hem bulduklarım kaybolmasın hem de burada bir konu olsun istedim.

Bu cihazı uzun zaman evvel hurdalıktan bulmuştum. Daha çok inşaat sektöründe kullanılıyor gibi ama tabi atölyemizde çok faydası olacağını düşünüyorum. Bir avometrenin NVC özeliği olmayan versiyonu ile ilgili alternatifi olduğundan bu cihazı kullanmaya devam edeceğim. Böylece hem AC gerilimleri hemde metal bölgeleri tesip edebileceğim.

PCB'yi tamamen fotoğraflayacaktım ama komutatörün üstündeki vida kapağını kolayca sökemedim. Zorlayıp zarar vermek de işime gelmedi...

IMG_20210415_030247.jpg
IMG_20210415_030326.jpg
IMG_20210415_030432.jpg

Black&decker BDS-200 Metal Ve Voltaj Dedektörü
  • Dedektör duvar arkasında bulunan metal boru ve içinden akım geçen kabloların yerinin belirlenmesinde yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • Duvarda delik delmeden önce, önlem olarak kullanılır.
  • Görsel ve işitsel ikaz.

Product Specs
Product TypeDetector
Type of DetectionWood, metal pipes and AC live wires
Depth of Detection - AC wire50 mm
Depth of Detection - Wooden studs0 mm
Depth of Detection - Metal studs50 mm
Depth of Detection - Copper pipes25 mm
Power Rating9V Alkaline

Ekler

• bds200.pdf
    502.7 KB · Görüntüleme: 197
Elektrik testi.

Bu da metal testi.

Bu da duvar testleri

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back