Bütçeye göre multimetre tavsiyesi

Hobiye yeni başlayıp ilk multimetresini alan, veya elinde DT830D olup da ( :cheeky5: ) terfi etmek isteyenler için bütçeye göre bir multimetre tavsiyesi listesi hazırlayalım. Herkesin katkısına göre de şekillendirelim. Bütçe imkanlarını da 1 - 10 arasında belirleyelim 1 (çok vahim) 10 (para mevzu değil) olarak belilrleyelim.

1. Değişik markalar altında satılan MY-64. UNI-T UT33+ serisi
2. Aneng AN8009
3. UNI-T UT89X veya UT89XD
4. UNI-T UT139C, Owon B35T
5. UNI-T UT61E+, UNI-T UT89XE
6. UNI-T UT71E, Brymen BM867s
7. Brymen BM869s
8. 6.5 haneli giriş seviyesi masa tipi multimetreler. Rigol DM3068, Siglent SDM3065X
9. 7.5 haneli üst seviye masa tipi multimetreler. Keithley DMM7500, Keysight 34470A
10. 8.5 haneli referans multimetre. Keysight 3458A

Son düzenleme:
Araya bir yere

Owon D35T​

sıkıştıramaz mıyız?

UT61 ile karşılaştırması

UT139C ye göre bir fark göremiyorum. Datasheet'inde bluetooth var falan diyor, belki Z kuşağına hitap eder mi diyorsun? :D Doğrudan multimetreye bakacağına ölçüm sonucunu cep telefonunda görmek istiyor olabilir ...

Brymen BM235 sanki tam yerine oturmadı. UNI-T UT61E+ nın bir tık üstü bir multimetre lazım ...

UT139C ye göre bir fark göremiyorum. Datasheet'inde bluetooth var falan diyor, belki Z kuşağına hitap eder mi diyorsun? :D Doğrudan multimetreye bakacağına ölçüm sonucunu cep telefonunda görmek istiyor olabilir ...
Bence daha sempatik duruyor BT özelliği belki sadece 1-2 kez denemek için kullanılır başka kullanılmaz ama var işte :)

UNI-T UT71E ile değiştirdim. Bunun hem toleransları çok iyi hem de güç faktörü ölçümü var.

Owon bence listeye girmeli.
Log alma imkanı mümkün bluetooth ile.
bu listedeki ilk 5 taneden hangisi log tutma imkanı sağlıyor.

Düşünüyorum kimin yerine gelecek diye ama herkes yerine yakışıyor.
owona yer yok galiba :)

Sanki UT139C den sonra gelecek gibi duruyor. UT139C ye göre tek artısı kolay log alma. Sende var mı bu owon?

Bende var.
Gördüğüm 2 eksi tarafı var
-Buzzer in tepki süresi geç...
Anlık tepki vermiyor. Sıra ile hızlı pin taramaları yapılamıyor. Bekleye bekleye kısa devre kontrolü yapılıyor.
- Akım hattı üzerinde devre tasarımında hata var. Yolu kalın çizebilirlerdi. Akım taşıyan hat ince, hat üzerinde bir de vida deliği gibi bir boşluk bırakılmış, hangi mantıkla yaptılarsa... Kimi kullanıcılar o boşluğa küçük bir vida takıp, akım hattını güçlendiriyor
Bendeki cihazı hiç ellemedim. Yüksek akimlarla pek işim olmuyor.

Dave in video incelemesi vardı

Son düzenleme:
Bende var.
Gördüğüm 2 eksi tarafı var
-Buzzer in tepki süresi geç...
Anlık tepki vermiyor. Sıra ile hızlı bir pin taramaları yapılamıyor. Bekleye bekleye kısa devre kontrolü yapılıyor.
- Akım hattı üzerinde devre tasarımında hata var. Yolu kalın çizebilirlerdi. Akım taşıyan hat ince, hat üzerinde bir de vida deliği gibi bir boşluk bırakılmış, hangi mantıkla yaptılarsa... Kimi kullanıcılar o boşluğa küçük bir vida takıp, akım hattını güçlendiriyor
Bendeki cihazı hiç ellemedim. Yüksek akimlarla pek işim olmuyor.
Sen log özelliğini kullanıyor musun abi?
kayıt sıklığı değiştirilebiliyor mu?

Malesef ama radarımda ilk fırsatta alacağım.
Log tutuyor olması ve ekran boyutu tercih sebeplerima arasında.

İyi de bluetooth dan log alma nasıl olacak? masaüstü bilgisayarda bluetooth yaygın değil. Ancak dizüstü veya cep ile log alırsın, sonra da onu masaüstüne aktarma derdi var. Belki bu logdan dolayı UT139C ile aynı satıra koyabiliriz.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back