c++ dili öğrenmek istiyorum

"Windows yapmak" derken ne demek istediğini anlamadım. Kullanıcı arayüzü programlaması yapmayı kastediyorsun herhalde.

Öncelikle C++ dilini temelden sağlam bir şekilde öğrenmen lazım. Bunun için de iyi bir ingilizcenin olması ön şart. Eğer ingilizcen zayıf ise, hiçbirşeye başlamadan önce bu eksikliğini gidermen lazım. Ondan sonrası için sana önerebileceğim bu işin en iyi kitapları var.

C++ öğrenmek için C ile başlama hatasına düşme. Direkt olarak C++ ile başlaman daha uygun olur. Linux'ta zaten tecrübelisin. Bir linux makinası kur, ve sadece metin editörü (Emacs, vim, veya neyse), make, G++ kullanarak program yazmaya başla. Bu işin temeli budur. Sana öğretici örnek projeler de söyleyebilirim.

Bu seviyede C++ diline hakim olduktan sonra kullanıcı arayüzü kütüphanelerine bakabilirsin. Linux'ta örneğin QT çok yaygındır. QT bilen kişi, ekrana sahip birçok gömülü sistem için firmware geliştirebilir.
Hocam öğretici projeler paylaşabilir misinİz ? Şuan c++ öğrenme aşamasındayım leetcode'dan soruları çözüyorum ama tatmin etmiyor

Hocam öğretici projeler paylaşabilir misinİz ? Şuan c++ öğrenme aşamasındayım leetcode'dan soruları çözüyorum ama tatmin etmiyor

Linux altında, terminal ekranında çalışan bir menü kütüphanesi yaz. ncurses kütüphanesi kullansın. Hiyerarşik menüler hazırlanabilsin. Checkbox, radio button, input box desteği olsun. Kendi yazdığın, bu işi yapan hazır kütüphaneler kadar iyi olmayacaktır, ama yaşadığın zorlukları çözmeye çalışırken sana işi öğretecektir.

proje yapmadan hiçbir dil öğrenilmiyor malesef.
100 saat video izlemek 2 tane çaplı projeye yapmaya eşdeğer benim gözümde.

benim gibi özellik eklemeyide seviyorsanız projeden öğreneceğiniz onlarca detay oluyor.
bir dil üstüne ne kadar detayı tecrübe ederek öğrenirseniz o kadar ustalaşmış oluyorsunuz.

c++ sentaksını ve dilin kurallarını bilmeden proje yapmak çok zor. Dediğiniz diğer diller için olabilir ama c++ öyle bir dil değil bence.
Code review için mükemmel kaynak
Linux altında, terminal ekranında çalışan bir menü kütüphanesi yaz. ncurses kütüphanesi kullansın. Hiyerarşik menüler hazırlanabilsin. Checkbox, radio button, input box desteği olsun. Kendi yazdığın, bu işi yapan hazır kütüphaneler kadar iyi olmayacaktır, ama yaşadığın zorlukları çözmeye çalışırken sana işi öğretecektir.
Sanal makinayı kurup başlıyorum hocam

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back