Çalışma alanınız yada atölyeniz nasıl?

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Ben çalışırken biraz dağınığım ama işim bittiğinde topluyorum. Buraya 3 metrelik tek bir masa yapmayı planlıyorum ama 400tl yi buluyor. Ev ortamı olduğu için ucuz yollu tezgah usulü birşey de yapamıyorum. Sizin atölyeniz nasıl? Birer resim bekliyorum :)

20191122_224234.jpg

• Beğen
Reactions: nt
Diğer forumda o kadar resim görmüştün
Yoo görmedim. Sadece 1-2 videonu gördüm. Onda da stk lı ampliden başka bişey görünmüyordu şöyle benimki gibi geniş açılı bir resim isteriz :D

Ben 2 adet buyuk mdf kestirdim. Eski kucuk masa ayaklari vardi onlarin uzerine monte ettim.
Cok duzenliyimdir. Gunluk siler temizlerim.
Diger malzemelerim ise kutulanmis dolaptadir. Durun size fotolari atayim gece gece. :D

Buyrun.2 buyuk mdf kestirdim L tipi masa yaptim. Cok rahatim.

Ekler

• 20191123_012828.jpg
    20191123_012828.jpg
    167.2 KB · Görüntüleme: 347
  • 20191123_013005.jpg
    20191123_013005.jpg
    207.8 KB · Görüntüleme: 334
  • 20191123_012947.jpg
    20191123_012947.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 351
  • 20191123_012917.jpg
    20191123_012917.jpg
    154.1 KB · Görüntüleme: 343
  • 20191123_012909.jpg
    20191123_012909.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 361
Bir tavsiye daha.
Tüm ölçü aletleri için özel bir UPS ve bağımsız topraklama hattı yapmalısın.
UPS çıkışına koyacağın bir grup priz ile tüm sistemi açıp kapatabilirsin.
Topraklama çubuğunu büyükçe bir saksıya gömsek iş görür mü abi? :D
Vallaha birden aklıma geldi. Merak ettim.

Gokhan evin icini toprakla doldursan gene ise yaramaz.
Topraklama kaziginin Dunya yani yerle baglantili olmasi lazim.
Ooo konu derin anlaşılan. Köteği yemeden sıvışayım. Yamyam abi şimdi iki sayfa grounding yazar :D

Benim kolilerim var.

Onun dışında kaçak köçek salonun ortasında yerde kimse işimi görmedem görüp toplayıp kaldırıyorum.

Yakında ondanda vazgeçeceğim. Elimdeki kısmi fazla olduğunu düşündüğüm parçaları malzemeleri dağıtıyorum. En temel havya lehim el aletlerimi kenara ayıracağım. Bakalım

Belki öbür dünyada bu hayallerime devam edebilirim.

Benim kolilerim var.

Onun dışında kaçak köçek salonun ortasında yerde kimse işimi görmedem görüp toplayıp kaldırıyorum.

Yakında ondanda vazgeçeceğim. Elimdeki kısmi fazla olduğunu düşündüğüm parçaları malzemeleri dağıtıyorum. En temel havya lehim el aletlerimi kenara ayıracağım. Bakalım

Belki öbür dünyada bu hayallerime devam edebilirim.
Şuan vazgeçmene sebep ne?

Seni çok iyi anlıyorum @serkan_48
Yaklaşık 2 yıldır tüm ev bana ait olmasına rağmen, eskisi gibi bir cihaz yapıp ta mutlu olabilmem mümkün görünmüyor.
Kendimi biraz elektroniğe verip, bunları unutabilirim diye PRE-POWER ampli tasarımına girmiştim.
Bir yılı aşkın süredir neredeyse hiç birşey yapmadım. Yapsam ne olacak ki?
En üst seviye cihaz yapsam da bana teselli olamayacak.
Hayirdir Yamyam hocam sizi boyle huzne surukleyen ne?
Serkan ustam seni anliyorum.

İnsanlardan takdir görmek, minnet ifadeleri duymak için yapılan hiçbir şey, o beklenen hazzı ve mutluluğu vermiyor. Ama karşılığının insanlardan beklemeden, ödülünü sadece Allah'tan bekleyerek yapılan iyi iş insana mutluluk ve huzuru veriyor. Zaten biz çoktan gittikten sonra kalıcı olan tek şey, tek eserimiz de işte bu yaptığımız iyi işler olacak.

Parası olan onunla iyi işler yapsın. Gücü olan onunla vatanını cephede savunsun. Bilgisi olan da, hiçbir kısmını eksik bırakmadan o bilgisini paylaşsın. İşte kalıcı ve gerçek olan, insana da huzur ve mutluluk getirecek olan eserler bunlardır bence.

Icimde kalan son kirintilar.

Vazgecmem son 5 yildir yasadiklarim.

Ailevi istenmeyen hobi bu. Olmaz olsun bu sevdam artik her gecen gun icimdeki heyecan sönüyor söndü.

Ben daha ne yapayim bilemedim. Süs kopegi gibi mi oturayim. Miskin kocami olayim ne olayim bilemedim.
Sen söylenenleri duyma, onlar söylemekten bir süre sonra bıkar.
Biraz aldırış etmemek lazım. Sadece şu var. Malzemelerin kimsenin gözüne batmasın. Toplu ve bir yerde olsun.
Birde eğer bu iş evde yapılıyorsa "lazım olur bir gün" mantığıyla malzeme biriktirmemek lazım.
Biliyorum pek elde değil ama ben bunu şu şekilde sağlıyorum. Bir tane dolabım var. He şeyim onun içinde. Eğer o dolap dolar sa başlıyorum vazgeçmeye. Yani bir yandan biriktirip diğer yandan atıyorum. Ev kira ise ve durum müsait ise 1 oda fazladan kendine olacak şekilde taşın.
O odanın temizliği dahil her şeyini üstlenirsen kimse karışmaz.

Sen söylenenleri duyma, onlar söylemekten bir süre sonra bıkar.
Biraz aldırış etmemek lazım. Sadece şu var. Malzemelerin kimsenin gözüne batmasın. Toplu ve bir yerde olsun.
Birde eğer bu iş evde yapılıyorsa "lazım olur bir gün" mantığıyla malzeme biriktirmemek lazım.
Biliyorum pek elde değil ama ben bunu şu şekilde sağlıyorum. Bir tane dolabım var. He şeyim onun içinde. Eğer o dolap dolar sa başlıyorum vazgeçmeye. Yani bir yandan biriktirip diğer yandan atıyorum. Ev kira ise ve durum müsait ise 1 oda fazladan kendine olacak şekilde taşın.
O odanın temizliği dahil her şeyini üstlenirsen kimse karışmaz.
Gokhan bu senin sahsi fikrin.
Serkan ustanin ev durumunu biz bilemeyiz.

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back