Çift Saplı Havya İstasyonu Yapacak Dost

omerali06

Aktif Üye
Herkese merhaba konu doğru yerde değilse kusura bakmayın ancak uzun zamandır araştırdığım gerek aurdinio bilgisi gerekse zaman yokluğundan yapamadığım havya istasyonu için bu işten anlayan karşılığı dahilinde yardımcı olucak birisini arıyorum. Resmini eklediğim tarzda sadece ünite için yardımcı olucak birisi çıkarsa çok mutlu olurum. Herkese hayırlı günler diliyorum.

Ekler

• 2CA24EED-CAAC-4DAF-A9C7-F7A9A8DDA1EB.jpeg
    2CA24EED-CAAC-4DAF-A9C7-F7A9A8DDA1EB.jpeg
    123.7 KB · Görüntüleme: 117
Çift saplı havya ilk defa duydum ne için kullanılıyor?
Resimdeki üzere havya genelde rework işlemlerinde tercih ediliyo smd komponent takıp sökerken ben çok rahat olduğunu düşünüyorum kendi açımdan kullandığım için ancak tek saplı yapan varsa 2 yi yapmakta kolay ama işin içine aurdinio giriyo biraz

Bu resim hangi siteden alınma kaynağı eklemeniz mümkünmü?

Kaynak yok maalesef bi tanıdıktan geldi resim ama fiyat çok yüksek dediği için böyle bi çare aramaya karar verdim

Piyasada bu tip ürünler var. Amacınız güzel bir havya istasyonu mu ortaya çıkartmak?

i2C 1SCN Dual-Handle Precision Soldering Station
Evet bu ürünleri inceledim bu bana biraz adi geldi aşağıdaki iki ürünü beğendim ancak hangi satıcıya baktıysam Türkiye’ye gönderim yapmıyorlar birisi offline gönderim teklifi yaptı onuda dolandırılmak korkusuna reddettim.

TRY 5,239.74 | JCID AIXUN T420D çift saplı akıllı çift kaynak istasyonu ile T210 T115 T245 lehimleme kolu telefon için PCB SMD onarım

TRY 312.41 | Xsoldering PRO kurşunsuz çift kolu lehimleme istasyonu 2.5S hızlı ısıtma havya kiti JBC C210 C245 lehim demir ucu

Evet bu ürünleri inceledim bu bana biraz adi geldi aşağıdaki iki ürünü beğendim ancak hangi satıcıya baktıysam Türkiye’ye gönderim yapmıyorlar birisi offline gönderim teklifi yaptı onuda dolandırılmak korkusuna reddettim.

TRY 5,239.74 | JCID AIXUN T420D çift saplı akıllı çift kaynak istasyonu ile T210 T115 T245 lehimleme kolu telefon için PCB SMD onarım

TRY 312.41 | Xsoldering PRO kurşunsuz çift kolu lehimleme istasyonu 2.5S hızlı ısıtma havya kiti JBC C210 C245 lehim demir ucu
Hiçbirini kullanmamış olmakla birlikte youtubeda kullananlardan gördüğüm kadarıyla bunlar genelde sadece kozmetik olarak güzeller. Yani tabii kötüdür demiyorum ama çok havalı görüntüleri var ama iş kullanmaya geldi mi o kadar havalı olmayabilirler. Youtube veya yurtdışı forumlarından filan araştırın bence eğer bunlardan birini almaya kalkarsanız.

Resimdekilerden 1 tanesini bana verin.
Size kontrol yazılımı oluştururum işlemci fark etmez.

Hiçbirini kullanmamış olmakla birlikte youtubeda kullananlardan gördüğüm kadarıyla bunlar genelde sadece kozmetik olarak güzeller. Yani tabii kötüdür demiyorum ama çok havalı görüntüleri var ama iş kullanmaya geldi mi o kadar havalı olmayabilirler. Youtube veya yurtdışı forumlarından filan araştırın bence eğer bunlardan birini almaya kalkarsanız.
Yunanistanda bi arkadaşım aixun die bi modelini aldı memnun ama bilemedim.

Resimdekilerden 1 tanesini bana verin.
Size kontrol yazılımı oluştururum işlemci fark etmez.
Resimdekini Türkiye’de biri yapıyor kullanıma hazır. Alttaki aliexpres linkleride öyle ama dersenizki sen şu malzemeleri al bana gönder kartını toplıyım kutusunu sen yap yerleştir ona süper olur derim.

Vakit lazım abi.
oda yok ki.
Valla Reisim benim az çok tahminim 1000tl yi geçmez die düşünüyorum ama şimdi onada fırsatçılık yapıp sadece üniteye 2500tl fiyat çekenlerede yem olmaya çok niyetim yok ticari işte yapmıyorum zaten. Eğer düşünürseniz acelesi yok fırsatınız olduğunda bu projeye girişebiliriz hatta seri üretime bile geçebiliriz. :)

Valla Reisim benim az çok tahminim 1000tl yi geçmez die düşünüyorum ama şimdi onada fırsatçılık yapıp sadece üniteye 2500tl fiyat çekenlerede yem olmaya çok niyetim yok ticari işte yapmıyorum zaten. Eğer düşünürseniz acelesi yok fırsatınız olduğunda bu projeye girişebiliriz hatta seri üretime bile geçebiliriz. :)
Daha önce bu forumda yine el yapımı ısı kontrollü havya üstünde konuştuk.
Seçilen denetleyici 1000tl olunca vazgeçildi.

Daha önce bu forumda yine el yapımı ısı kontrollü havya üstünde konuştuk.
Seçilen denetleyici 1000tl olunca vazgeçildi.
Denetleyici işlemci oluyo sanırım o kadar pahalıysa adam 2500tl demekte haklı demekmi oluyo yoksa biraz fazla kaliteli bi denetleyiciyemi bakılmış oluyo

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back