taydin

Timur Aydın
Staff member
Çift taraflı PCB'de iki layer arasındaki geçişleri sağlamak için şöyle perçinler var

1613228415815.png

0.4 mm den başlıyor ve artarak devam ediyor. Bir de bunun özel presini satıyorlar ama benim için prese gerek yok, kendim yaparım o kısmını. Sadece şu perçinlerden almayı düşünüyorum bir paket. Sayın gümrüğümüz inşallah ticari ilan edip gasp etmez ...

Bu percinlere ne kadar guvenilir acaba. Bir video da adam bunlari caktiktan sonra tek tek karta lehimliyordu. Bence kaba bir cozum olsada tel atmak pratik cozum. İlk baslarda tel atmak cok ugrastiyordu beni. Simdi pratiklestim. Uzunca bir tel ayarliyorum. Deliklerden dikis diker gibi bir delikten digerine geciyorum. Sonra lehimleyip fazlaliklari falcata ucu ile kesiyorum.

Valla şimdi mail geldi, gönderiyi TNT ile yapmışlar. Ayvayı yedik, bu firma ile gelen herşey balıklama gümrüğe gidiyor. 20 Pound perçinler tuttu, 150 Pound da gümrük tutacak en az :mad:

@taydın Hocam parça tel ve lehimle daha ucuza hal olurdu, ben bile lehim işinizi yapsam daha az isterdim :cheeky1:.

Maksat bunları da denemiş olmak. Tel ile geçiş yapıp lehimlemekten çok daha hızlı olur bu perçinler. Ayrıca yükseklik de yapmayacağı için SMD entegre ve komponentlerin altına da via konabilir. Eğer iyi iş görürse buna bir de pres yapacağım, o da ayrı bir mekanik projesi olacak :)

Valla şimdi mail geldi, gönderiyi TNT ile yapmışlar. Ayvayı yedik, bu firma ile gelen herşey balıklama gümrüğe gidiyor. 20 Pound perçinler tuttu, 150 Pound da gümrük tutacak en az :mad:
Dün Çinden fiyatını uygun bulunca M0.9, 2,5mm ve 3mm, birde M1.3 3mm perçin sipariş ettim. Sonra aklıma senin siparişler geldi. Ne oldu abi bunların durumu?
Geldi mi? Kullandın mı?

Screenshot_20210503-121121.jpg

Neredeyse üç ay önce sipariş etmiştim. İki buçuk ay önce Türkiye'ye geldiler ve ondan sonra da ses seda yok. Bizim gümrükte kayboldu herhalde, aramam lazım.

Neredeyse üç ay önce sipariş etmiştim. İki buçuk ay önce Türkiye'ye geldiler ve ondan sonra da ses seda yok. Bizim gümrükte kayboldu herhalde, aramam lazım.
Çin postası bile bu kadar kayıtsız kalmıyorken TNT şaşırttı beni. Teslim etmesi gereken bir kargo ile ilgili hiç arayıp sormaması enteresan.

Bizim gümrükte kayboldu herhalde
Her ne kadar çeşit görece az olsa ve daha pahalı da olsa yurtdışı alışverişlerini mümkün mertebe banggood'dan (turkey direct mail) yapmak lazım. 1 hafta- 10 günde aras kargoyla teslim ediyorlar. Ama tabii çeşit gerçekten çok az.

Evet bugün TNT ile görüştüm, benim 25 pound'a aldığım bir poşet perçin gümrüğe takılmış :mad: İki aydır da oradaymış. Lütfedip gümrüğe takıldığını bile söylemediler. Artık antrepo parası, vergi, yolluk, stopaj, deli dumrul falan 500 pound alırlar benden.

Ben de bu kadar kıymetli perçinleri artık bir tablo haline getirip oturma odası duvarına sanat eseri niyetine asarım.

Benim perçinleri de önce kargoya verdiler, sonra iptal edildi yazdı. Son durumu ne hiç bilmiyorum. Bu gün yarın bende kurcalayacağım. Perçinin gümrüğe takılması da enteresan.

Evet bugün TNT ile görüştüm, benim 25 pound'a aldığım bir poşet perçin gümrüğe takılmış :mad: İki aydır da oradaymış. Lütfedip gümrüğe takıldığını bile söylemediler. Artık antrepo parası, vergi, yolluk, stopaj, deli dumrul falan 500 pound alırlar benden.

Ben de bu kadar kıymetli perçinleri artık bir tablo haline getirip oturma odası duvarına sanat eseri niyetine asarım.
Geçmiş olsun, üzüldüm. Kalitesi nasıldır bilmiyorum ama buradada satılıyormuş. Kötü birşeye benzemiyor. İsterseniz bir bakın. En azından yurtiçi. Voltera PCB Perçin 0.4mm

Geçmiş olsun, üzüldüm. Kalitesi nasıldır bilmiyorum ama buradada satılıyormuş. Kötü birşeye benzemiyor. İsterseniz bir bakın. En azından yurtiçi. Voltera PCB Perçin 0.4mm

Hmm o zaman tamam. Ben martta çok araştırmıştım bulamamıştım. O zaman ben bu İngiltereden gelecek perçinleri gümrüğe hediye edeyim, ama inşallah hayrını görmezler, onu da belirtmeden edemeyeceğim :mad:

0.4mm yükseklik ise çok kısa. Yok gibi birşey. Ben anlamadım bu 0.4mm nereyi temsil ediyor?
0.9 kafa genişliği
0.7 delik genişliği
0.4 karşılığı yok bende.
Acaba iç delik genişliği mi? Eğer öyleyse dirençten başka birşey geçmez ondan bence.

Şimdi biri çıkıp diyecek ki "atlama perçininden neden eleman geçirmeye çalışıyorsun?" :katil2:
O da doğru :D
Ama yüksekliğini merak ettim. Acaba tam pcb ye göre mi?

Benim perçinler de yalan oldu. :kizgin2:
Yav bir daha bu aliexpress'e girmeyeceğim.
İyi kötü bir şeyler alıyorduk eskiden. Sonra gümrük olayı geldi. Hadi onu zamanla kabullendik, şimdide kargo sorunları çıktı.
Eskiden ücretsiz kargo seçeneğini işaretledik mi onlarca seçenek çıkardı. Şimdi ya 1-2 tane çıkıyor yada hiç çıkmıyor.
Zor bela bulduğum ürünü de sipariş ediyorum Çin kargosundan satıcıya geri dönüyor.
Sizce de bu işte bir anormallik yok mu? Türkiye ye ambargo uyguluyorlar da bizim mi haberimiz yok?
4 dolardan aşağı olmayan kargo ücretleri,
Ücretsiz kargoların yok denecek kadar az olması,
Gönderilen kargoların Çin postanesinden geri dönmesi

Bunlar pek normal gelmiyor bana.

perçin.PNG

En azından perçinleri heriflere hediye etmek zorunda kalmadın :katil2:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back