Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Yazıcım geldi. Kurulumunu yaptım.
Resimde görülen ince yaylı bir tel var. Bir tek onun ne olduğunu anlamadım.
20200623_185110.jpg
20200623_183128.jpg

Ooo hayırlı olsun :D

Şimdi hemen acilen thingiverse'e gir ve bir hediye bas. Vakit kaybetme :D

Şimdi hemen acilen thingiverse'e gir ve bir hediye bas. Vakit kaybetme :D
Onu düşündüm de eve gelmesine yarım saat var. Yetişmesi mümkün değil. Geçen bir boya setinin linkini atmıştı "bundan istiyorum" diye. Bende yazıcının yanında atmıştım sepete. Onunla kandırmaya çalışacağım. :D

Valla makina güzel. Basit sade ve etkili. Bunlar için bir de "buidtak" diye manyetik örtü çıktı. Eğer gelen tabla çelik ise direkt o buildtak'ı üzerine atıyorsun her yerden mükemmel tutuyor ve flaman da çok iyi yapışıyor. Gelen tabla çelik değilse de o tablayı ayrıyeten alabiliyorsun.

Valla makina güzel. Basit sade ve etkili. Bunlar için bir de "buidtak" diye manyetik örtü çıktı. Eğer gelen tabla çelik ise direkt o buildtak'ı üzerine atıyorsun her yerden mükemmel tutuyor ve flaman da çok iyi yapışıyor. Gelen tabla çelik değilse de o tablayı ayrıyeten alabiliyorsun.
O manyetik örtü üzerinde hazır geldi abi. Ben sadece netteki her videoda önerilen bazı parçaları basacağım. İlk basmaya başladığım da flamenti nozzle a rahat süren parça.

Gökhan hayırlı olsun.Güle Güle kullan.Kaça maloldu ? İnternetten aldıysan linkini ekleyebilirmisin ?

Kadın milleti işte. Üç tane boyayı görünce ağzı kulaklarına varıyor. 3 tane yan yana yazıcı koysam yine ses etmeyek şuanda :katil1: :katil1: :katil1:

Hayırlı olsun güle güle kullan.
Kadın milleti işte. Üç tane boyayı görünce ağzı kulaklarına varıyor. 3 tane yan yana yazıcı koysam yine ses etmeyek şuanda :katil1: :katil1: :katil1:
Sen öyle san, ilk gün ki tazeliğini korumak için dondurucuya kaldırmıştır. Günü geldiğinde tap taze yersin.:katil1:

Bu listede neye göre seçim yapmak gerekir?

ender 3 infill.png

Dün 5 saat süren bir parça bastım. Bittiğinde tabana feci yapışmıştı. Ayırmak için manyetik malzemeye zarar vermek zorunda kaldım.
Acaba bu ayarların etkilediği bir durum var mı diye merak ettim.

Tabanın yapışması istenilen bir durum. Manyetik malzemeye zarar verdiğinde bir daha tabanın yapışması zor olur ve çıktıların aşağıdaki gibi çok sorunlu olabilir. Manyetik parçanın çıkarak esnemesi zarar vermeden sökmen için...

1593074476336.png

Tabanın yapışması istenilen bir durum. Manyetik malzemeye zarar verdiğinde bir daha tabanın yapışması zor olur ve çıktıların aşağıdaki gibi çok sorunlu olabilir. Manyetik parçanın çıkarak esnemesi zarar vermeden sökmen için...

4377 eklentisine bak
Çıkarmama rağmen elle ve spatula ile çok zor söktüm. Küçük parçalarda hiç sorun olmuyor ama 10x10cm lik bir şey bastım ve tamamı taban yüzeyine değiyordu. Söktüğümde siyah filamentten bastığım parçanın altı bembeyazdı.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back