Creative 2+1 sistemi güncelleme

kuvvacı

Yeni Üye
Merhabalar,

Elimde A300 sistemden kalma uydu hoparlörler ve A370 subwoofer var, ikisini konuşturup 2+1 sistem oluşturmak istiyorum. Ancak internetin altını üstünü getirmeme rağmen pinout bilgilerini bulamadım, o yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var. Özellikle bu sistemlerle uğraşmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. A300 ün sağ hoparlörü kaynaktan 3.5 jack ile sesi alıp , pot ile sesi artırıp subwoofera gönderiyor, oradan da herhalde power on/off için vcc ve sağ hoparlörün çıkışını alıyor. A370 ise kaynaktan sesi alıp sürgülü pot üzerinden amfiye gönderiyor, oradan hoparlörlere ses iletiliyor. Sorun A370 in sürgülü potunun olmaması, bu işi zorlaştırıyor. Bir el atarsanız hayır dualarımı alırsınız. Teşekkürler.

Ekler

• 1674759408626.jpg
    1674759408626.jpg
    177.9 KB · Görüntüleme: 63
İki adet uydunun jakları subwoofer a takılabiliyor mu direk? Subwoofer'ın arkasının resmini de ayrıca atar mısın?

İçinde amfisi olan sistem uydu değildir. Anladığım kadarıyla ikili normal bir hoparlör o.
Onun amfisini hoparlörlerden ayırırsın.

A370'in arkasından kastım rca girişlerini ve kumanda girişini görmekti. Devre kartına şu aşamada gerek yok.

Alttaki siyah kablo kumanda mı?

O zaman A300'ün üzerindeki potu tamamen devre dışı bırak. Sadece hoparlörlerinden artı ve eksi kabloları al ve uçlarına RCA jak bağla.
Bu RCA jakları da A370'in RCA çıkışlarına sağ ve sol olmak üzere tak.

Senin o uzun uzun "ordan giren, buradan çıkan" vs diye anlattığın şeye kumanda diyoruz biz. Çalışıyorsa başka birşey yapmana gerek yok.
Çalışmıyorsa onun detaylı resimlerini at.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back