Creative Inspire m5300 kablolu kumanda arıyorum

onurerer

Üye
Herkese merhaba, başlıkta belirttiğim sistemin kumandasını veya bağlantı şeması pinleri vs. bilgi aramaktayım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.

Yarın gündüz ben bir araştırayım. Bir şeyler bulursam paylaşırım.

Ben de bir şeyler ararken sizin diğer modellere yaptığınız projeleri gördüm. Umarım bu model ile ilgili de işe yarar bir şeyler bulabiliriz. Şimdiden teşekkürler..
Maalesef bu model hakkında pek bir şey bulamadım. Elinde arızalıda olsa bir kumanda yok mu?

Maalesef hocam. Öyle arızalı falan olsa elimde tamir ederim fakat yok bulamadım.
O zaman iş sıkıntılı. O pinler üzerindeki anahtar bağlantısını bulup kısa devre etmen gerek.
Bu şekilde hoparlörü "ON" yapabilirsin. Şanslıysan bu şeklde iken ses full açık olacaktır. Bilgisayardan sesini kontrol edebilirsin.
Şansın yaver gitmezse ses full kapalı olacaktır. Bu durumda da pot bağlantılarını tesbit etmek gerekir. Zor iş.

O zaman iş sıkıntılı. O pinler üzerindeki anahtar bağlantısını bulup kısa devre etmen gerek.
Bu şekilde hoparlörü "ON" yapabilirsin. Şanslıysan bu şeklde iken ses full açık olacaktır. Bilgisayardan sesini kontrol edebilirsin.
Şansın yaver gitmezse ses full kapalı olacaktır. Bu durumda da pot bağlantılarını tesbit etmek gerekir. Zor iş.
Evet hocam bu model ile ilgili hiç bilgi yok. Teşekkür ederim ilginiz için iyi günler dilerim..

On switch pinini gnd ye kısa devre edince cihazın açılacağı yazıyor. Doğruluğu teyit edilirse buna göre bi devre çizilip o şekilde bi çözüm oluşturulabilir.

Benim gördüğüm cihaz 9 pinli. Nette böyle 6 pinli diagramlar bu modelde neden çıkıyor anlamadım.
Yani 6 pin kullanılıyor olsa bile, bunu 9 pin girişinde tesbit etmek gerek.

x5_1001932408r0m.jpg

On switch pinini gnd ye kısa devre edince cihazın açılacağı yazıyor. Doğruluğu teyit edilirse buna göre bi devre çizilip o şekilde bi çözüm oluşturulabilir.
Bunu bulmuştum hocam aslında bu cihazın 2 modeli var 5300 olan 6 pin bu m5300 9 pin fakat bu 9 pinin 6 tanesi boşta pcbde.

Benim gördüğüm cihaz 9 pinli. Nette böyle 6 pinli diagramlar bu modelde neden çıkıyor anlamadım.
Yani 6 pin kullanılıyor olsa bile, bunu 9 pin girişinde tesbit etmek gerek.

18594 eklentisine bak
Bu fotodaki bendekiyle aynı m5300 9 pin. 6 pin olan 5300 diye çıkıyor. Yalnız 9 pinin 1 tanesi gnd 1 tanesi 16v bir tanesi de ses entegresine gidiyor. Kalan 6 pinde anakart üzerinde bir yere gitmiyor boşta.

Bu fotodaki bendekiyle aynı m5300 9 pin. 6 pin olan 5300 diye çıkıyor. Yalnız 9 pinin 1 tanesi gnd 1 tanesi 16v bir tanesi de ses entegresine gidiyor. Kalan 6 pinde anakart üzerinde bir yere gitmiyor boşta.

Bu yazılana göre biri gnd biri 16 volt biri de ses entegresine gidiyor. Toplam 3 pin var kullanılan.

Peki volume kontrol v.s. yok o zaman.

Bu kumanda sadece on off mu yapıyor cihazi?

Bu yazılana göre biri gnd biri 16 volt biri de ses entegresine gidiyor. Toplam 3 pin var kullanılan.

Peki volume kontrol v.s. yok o zaman.

Bu kumanda sadece on off mu yapıyor cihazi?
Merhaba hocam, kumanda ses kontrolü de yapıyor fakat söylediğim uçların dışındaki uçlar anakartın üzerinde boşta görünüyor. Cihazı çalıştırdık ses de aldık fakat ses kontrolü yok ve bazı kanallardan ses gelmedi.

Acaba diyorum kumanda ya besleme gidiyor bir hat dönüyor. Mantıklı değil ama o sona kalan tek pinden veri mi gönderiyor işlevi dijital mi yapıyor diyeceğim 3 kalbo ile ama neden bu karmaşaya girsin ki?

Cihazin iç resmi varmi özellikle 9 pin soketin alt tarafi ve gittiği entegrenin ismi nedir, gorebilir miyiz?

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back