Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

İkinci baskı tamam.
20220207_182620.jpg

20220207_182552.jpg

Rivetleri çakamıyorum yav. İnternette de bulamıyorum bunlara göre bir malzeme.

Kart yine çöp oldu. :kizgin2:
Daha önce tecrübem olmadığından rivet başlıklarını ölçüp pedleri onlara göre yapmayı akıl edemedim.
Bim den aldığım taşlama makinesi ile bir mili idare edecek kadar traşlayarak rivet çakma kalemi yaptım. Evet rivetleri çakmayı başardım ama rivet başları ve sonradan kıvırdığım alanlar pedleri aşarak şaseye temas etti.

20220208_172631.jpg
20220208_172013.jpg

Son düzenleme:
Yav o rivetler çok büyük. Olabilecek en küçüğünü alman lazım, 0.4 mm idi galiba.

Yav o rivetler çok büyük. Olabilecek en küçüğünü alman lazım, 0.4 mm idi galiba.
Abi 0,9mm var elimde en küçük ama onları çakmak için imkanım yok. Çok küçük oldukları için elde işleyemiyorum.

Merhaba, sizi takip ediyor ve de sonucu merak ediyorum. Bana göre oldukça hızlı ilerliyorsunuz yalnız merakımdan soruyorum neden epoksi plaket kullanmıyorsunuz? Daha kaliteli bir iş olmaz mı?

Merhaba, sizi takip ediyor ve de sonucu merak ediyorum. Bana göre oldukça hızlı ilerliyorsunuz yalnız merakımdan soruyorum neden epoksi plaket kullanmıyorsunuz? Daha kaliteli bir iş olmaz mı?
Ohoo ben eskiden bir günde bir proje bitiriyordum. Şimdilerde yavaşladım. Malum ekonomik sıkıntı herkesi vuruyor.

Epoxy den başka kullanmıyorum. Bu çift taraflıyı epoxyi keşfetmeden önce almıştım. Yenisini kesinlikle epoxy alacağım.

Son düzenleme:
Daha önce tecrübem olmadığından rivet başlıklarını ölçüp pedleri onlara göre yapmayı akıl edemedim.
Bu seferlik rivetler için yeni pcb basmak yerine hatalı olanları söküp alt katmandan üst katmana bir tel atsanız ve çalışmaya bu şekilde devam etseniz iyi olmaz mı? Bu projeyi bitirene kadar her hata için yeni pcb tasarlayıp yeni kart basarsanız sizi çok yavaşlatır. Bence bu kart üzerinde tüm çalışmaları , denemeleri yapıp, gerekirse kartı kesip biçip kablolarla da bağlantıları yaparak tam olarak çalışır hale getirdikten sonra en son pcb tasarımını yaparsanız daha pratik olur.

Bu seferlik rivetler için yeni pcb basmak yerine hatalı olanları söküp alt katmandan üst katmana bir tel atsanız ve çalışmaya bu şekilde devam etseniz iyi olmaz mı? Bu projeyi bitirene kadar her hata için yeni pcb tasarlayıp yeni kart basarsanız sizi çok yavaşlatır. Bence bu kart üzerinde tüm çalışmaları , denemeleri yapıp, gerekirse kartı kesip biçip kablolarla da bağlantıları yaparak tam olarak çalışır hale getirdikten sonra en son pcb tasarımını yaparsanız daha pratik olur.
Şansımı denedim pcb yi değerlendirmek adına ama rivetleri çok sıkı çakmışım. Uğraştım sökemedim. Dremelle filan keseyim dedim ama bu seferde pcb zarar görüyor.

kısa devreye sebep olan viaların etrafındaki bakırı kazıyarak boşaltabilirsin gibi duruyor.
İşte kazımanın bir yolunu bulamadım. Çok sert bakır. 1-2 tane olsa halledeceğim de neredeyse hepsi kısa devre

zor oyunu bozar demişler. Biraz kaba kuvvet işi çözer ama o da zaman alacak belli. Hayırlısı olsun kısmet 3. kartaymış :)

Merhaba, şimdilik basit bir güç kaynağım var, işimi de görüyor ama sizinki oldukça özellikli belki ileride düşünürüm.
LM338K kullanıldı.
Ben de buna benzer bir şey yapmıştım zamanında. Üstelik senin linkini attığın kutya toparlamıştım. O zamandan beri hiç sıkıntı çekmeden kullanıyorum. Bu 2x24v simetrik olarak çalışıyor. Tek eksiği akım ayarı yok.

20191207_225459.jpg

15610 eklentisine bak

Her şey bir yana potansiyometre şapkaları harika olmuş, elinize sağlık.

Her şey bir yana potansiyometre şapkaları harika olmuş, elinize sağlık.
O zamanlar dolar 2₺ filandı. Üstüne aliexpress de vergi, kargo filan da yoktu. Çok iyi fiyata almıştım. Şimdi alamıyorum :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,820
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back