Diy Havya İstasyonu

mehmetaliözdemir

Aktif Üye
Malum fiyalardan ötürü yıllardır kullanıp memnun kaldığım havya istasyonunun sadece kalemini satın alıp istasyon kısmını klonladım.

IMG_20220617_104034_HDR.jpg

IMG_20220617_103922_HDR.jpg

137 ESD-1.png

Ekran Alıntısı.PNG

Ekler

• 137esd.rar
    51.1 KB · Görüntüleme: 81
@mehmetaliözdemir, tasarım kısmı bir yana, kutu tasarım ve yapım konusunda aşmışsınız. Elektronik yük için yaptığınız kutu da böyleydi. Valla emeğinize sağlık.

PCB yi kendin mi yaptın yoksa Çin'e mi yaptırdın?

Bu abi kutu yapım konusunda çok becerikli.

ben laptop adaptörü kutusuna sığdıramayacağım devreye yanaşmıyorum

Aslında Çin'e 10 tane falan yaptırsan, belki senden satın alıp aynı devreyi yapmak isteyen olabilir.
aslında önceden talep olacağını bilsem olabilirdi. başka bir havya konusunda yazmıştım ilgilenen olmadı. Ben daha çok kendisi yapacak senaryosu üzerinde duruyorum. mümkün olduğunca tek yüzlü ve ütü baskısına uygun kalın yol/pad şeklinde çizim yapıyorum.

Benim de xytronic havyam. Çok da memnunum. Ama vakum kısmı bozuk . Söküp dağıtacam enerjimin yüksek olduğu bir gün. Hâlâ bu halde kullanıyorum.

Ekler

• 20220921_123643.jpg
    20220921_123643.jpg
    341.3 KB · Görüntüleme: 76
Eğer Xytronic sap fiyatı uçuk değilse, bu sistem tam bir fiyat/performans istasyonu olur. Ben kesin alırım senden PCB sini.

Eğer Xytronic sap fiyatı uçuk değilse, bu sistem tam bir fiyat/performans istasyonu olur. Ben kesin alırım senden PCB sini.
Ben 3 sene önce, belki 3 de olmamıştır. 2 sene önce 140tl ye almıştım. şu an baktım 750 tl. Şaka gibi.

Ben 3 sene önce, belki 3 de olmamıştır. 2 sene önce 140tl ye almıştım. şu an baktım 750 tl. Şaka gibi.
Bende bir çalışır, 2 zula var :)

bende 136 ESD modeli de var. onun şemasını da çıkardım ama tavsiye etmem.

Ekler

• 60w.PDF
    57.1 KB · Görüntüleme: 88
Bu havya istasyonundan bende de var. Fakat belirli bir süre ısınıyor. Daha sonra ısınmıyor. Kafasına gore takılıyor. Bu kartın kalibrasyonu nasıl yapılıyor. Yardımcı olabilirnisiniz?
kalibrasyonun hatalı olduğunu nereden anladınız? başka sebepleri de olabilir. mesela ısıtması gerekip ısıtmıyorken paneldeki heater ışığı yanıyor mu? kablo kopuğu vs de olabilir.

kalibrasyon şöyle;
yukarıdaki şemada trimpotların yanında neyi ayarladıkları yazıyor.
high- max sıcaklık
low - minimum sıcaklık
call- gösterge ekranı ile havya ucundaki sıcaklık farkının kalibrasyonu için.

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back