DXF cizimi Inkscape'e aktarmak.

Mikro Step

Kıdemli Üye
Acad ile cizdigim cihaz paneline yazi ve semboller eklemek istiyorum.

Bunun icin cizimi inkscape'e aktarmak istedim ancak asagidaki hata mesaji cikiyor.

Traceback (most recent call last):
File "dxf_input.py", line 629, in <module>
DxfInput().run()
File "C:\Program Files\Inkscape\share\inkscape\extensions\inkex\base.py", line 140, in run
self.save_raw(self.effect())
File "dxf_input.py", line 618, in effect
entities[entity]()
File "dxf_input.py", line 72, in export_MTEXT
node = layer.add(inkex.Text(**attribs))
AttributeError: module 'inkex' has no attribute 'Text'

1) Bu sorunu nasil asarim?
2) Inkscape programini da bildigim soylenemez bu isi en pratik nasil yaparim?

Ben katı modelleme yazılımı ile yapıyorum bu işi. Alibre Design ile çiziyorum, sonra da ilgili sketch svg olarak export ediyorum. Fusion 360 de da svg export var deniyor, ama ben denemedim.

Bunun çıktısını UV yazıcı esnafına mı veriyorsun? Sistem bu mu?

UV icin dxf, pdf vs dosya goturmek yeterli.

Bu yazilim farkli bir sey. Adamlar panel islemeyi biz yapalim alin size yazilim tarzinda bir sey yapmislar.

Bir zaman Corel'e asina idim fakat kirik oldugu icin sonradan calismamaya basladi.

Su anda inkscape haricinde grafik programim yok bu programi deniyorum. Fakat bu da yazilari engraving icin hazirliyor.

Galiba incscape'e donecegim. Fakat kullanimi asiri zor geldi.

Bu front panel express yurtdışında olduğuna göre paneli onlara yaptırmak herhalde mantıklı değil. Gümrük öpebilir.

Inkscape öğrenmek zor, çok fazla işlev var. Ama çok iyi düşünülmüş, belli bir mantığı ve simetrisi olan bir kullanıcı arayüzü var. Ama ileri seviye özellikler yok, fontlar da çirkin.

Ben hala katı modelleme yazılımda bu işi yapmanın en mantıklısı olduğunu düşünüyorum. Bütün grafik elementlerini ölçülendirmek ve birbirleri ile net ve değişmeyen ilişkiler (constraints) tanımlamak mümkün.

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back