ARIYORUM Ekran kartım için kondansatör arıyorum (bulundu)

Berker Pekel

Aktif Üye
Selamlar aranızda yeniyim
s1.gif

Ekran kartımın kondansatörleri şiştiği için değiştirmek amacıyla yenilerini arıyorum. Lakin Türkiye'de eşdeğerlerini veya muadillerini bulamadım.

Elinizde satmak isteyeceğiniz uygun değerlerde kondansatörler varsa almak istiyorum. Atıl durumdaki eski kartlarınızdan çıkma da olur.
Antalya'da en büyük elektronikçilerde dahi bulamadım, tamir eden de yok kartımı.
Yurtdışından alıp 1ay beklemek istemediğim için foruma konu açıyorum. Bak şurada bulabilirsin dediğiniz bir yer varsa yönlenebilirim.

Aradığım değer: 16v 270uF fakat 270uF olup da daha yüksek volt değerinde varsa o da olur

En hızlı telefon ile haberleşebiliriz sanırım +90 543 965 25 76

Berker Pekel

Keyifli forumlar
s1.gif

WhatsApp Image 2021-09-24 at 20.52.39.jpeg

@BerkerPRS foruma hoşgeldin.

Fotoğraftan belli olmuyor aradığın yüzey montaj mı, THT mi?

Benim elimde lazım olur diye biriktirdiklerim var. Uygun değer ve kılıfta varsa gönderirim.

IMG_20210924_221555.jpg

Şimdi baktım da SMD olanlardan o değerde çıkmadı. Kullanabilirsen THT pakette şunlar çıktı.

IMG_20210924_222622.jpg

Benimde yüzey montaj olan bilgisayardan sökülmüş kapasitorlerim var ama şu an şehir dışındayım. Dönünce sizin için elimde neler var bakabilirim.

Ama resimden tam ne tür olduğu anlaşılmıyor.

Şimdi baktım da SMD olanlardan o değerde çıkmadı. Kullanabilirsen THT pakette şunlar çıktı.

13611 eklentisine bak

Öncelikle çok teşekkür ederim Sercan Bey. Elektronik bilgim çok temel seviyede olduğu için 004.5 lık bir sapma uygun mu değil mi bilmiyorum. Lakin elinizdekileri internette bulsam alıp takardım üzerinde yazan bilgiler doğru diye. Yandan görünümü böyle, iki tane küçük bacağı var sanırım THT oluyor. Müsait vaktiniz varsa sizden alayım, özel mesaj ile iletişime geçiyorum.

WhatsApp Image 2021-09-25 at 11.05.28.jpeg

Son düzenleme:
Benimde yüzey montaj olan bilgisayardan sökülmüş kapasitorlerim var ama şu an şehir dışındayım. Dönünce sizin için elimde neler var bakabilirim.

Ama resimden tam ne tür olduğu anlaşılmıyor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim Serkan Bey. Döndüğünüzde bulamamış olursam iletişime geçmek isterim.

Bende baktım, çıkmadı elimde. Kondansatörün yandan resmini çekersen THT mi, SMD mi olduğu anlaşılır. Büyük ihtimal THT bu kondansatör ve sercandakiler uyar.

Öncelikle çok teşekkür ederim Sercan Bey. Elektronik bilgim çok temel seviyede olduğu için 004.5 lık bir sapma uygun mu değil mi bilmiyorum. Lakin elinizdekileri internette bulsam alıp takardım üzerinde yazan bilgiler doğru diye. Yandan görünümü böyle, iki tane küçük bacağı var sanırım THT oluyor. Müsait vaktiniz varsa sizden alayım, özel mesaj ile iletişime geçiyorum.

Rica ederim, bu sapmalar çok normal. Bunlar THT oluyor. Adresini özelden yazarsan, ücretsiz karşı ödemeli kargo ile gönderirim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,655
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back