Elektronik devre tasarımı imalatı & parça satışı

P

Poyraz_

Misafir
s.a kendim elektrik-elektronik teknisyeniyim. internet üzerinden çalışmaktayım.

*Elektronik devre tasarımı imalatı
*Tübitak 4006 bilim fuarı için projeler
* 2. el elektronik çıkma eşya -parça satışı
* Mühendislik fak. öğrencileri için bitirme proje ödevi (ardunio yapmıyoruz )
*Saat tarh derece gösteren devreler
* Bilgisayar laptop parçaları
* dc motorlar
ile sektöre hizmet vermekteyiz .

Yotube kanalımız : Öğüt Elektronik irtibat : ogutyazilim_58@hotmail.com

Orası öyle de ödev konusu biraz sıkıntılı biliyorsun. "Öğrenci bitirme projelerine elektronik danışmalık desteği" demen daha uygun olabilir. Emektir, helaldir bence sorun yok. İsimlendirme yanlış.
EYVALLAH ...
bir dahakine o şekil yaparız ... zaten o işin de tadı tuzu kalmadı eskisi gibi değil yani arudino doğdu mertlik bozuldu biz bakır plekete devre basıyoruz ama işler kesat.... :( :(

Kusura bakma ama inşallah sana bitirme ödevi yaptıran fazla "müşterin" çıkmaz. Bizim burada forum olarak amacımız, her öğrencinin kendisinin ödevini yapması, işi en iyi şekilde öğrenmesi ve ülkemizin yükselmesi.

Piyasada mühendislik mezunu çok satış elemanı var. En çok da satış mühendisi filan gibi uyduruk unvanlarına tav oluyorum. Neyse... :D

Bu çerçeveden bakınca bitirme ödevi yapmak, kofti de olsa mühendislik gibi unvanların arkasına sığınan zihinler için bir gereklilik. Olaya ticari bakmak gerekiyor, talep olmazsa arz da olmaz... Okullar gerçekten hak eden adamı değilde önüne geleni mezun edip unvan veriyorsa yapacak bir şey yok.

Forumda zehir gibi öğrenci arkadaşlar mevcut. Onların faydasına bir iş yapabiliyorsak ne ala.

Allah hepimize hayırlı kazançlar versin!

olayın etik olmamasını da geçersek, ücretli ödev yapmak dinen de sakıncalı galiba. neticede öğrenci kendi yapmış gibi sunuyor. bu sahtekarlığa alet oluyor yapan kişi de. uzak durmakta fayda var

Piyasada mühendislik mezunu çok satış elemanı var. En çok da satış mühendisi filan gibi uyduruk unvanlarına tav oluyorum. Neyse... :D

Bu çerçeveden bakınca bitirme ödevi yapmak, kofti de olsa mühendislik gibi unvanların arkasına sığınan zihinler için bir gereklilik. Olaya ticari bakmak gerekiyor, talep olmazsa arz da olmaz... Okullar gerçekten hak eden adamı değilde önüne geleni mezun edip unvan veriyorsa yapacak bir şey yok.

Forumda zehir gibi öğrenci arkadaşlar mevcut. Onların faydasına bir iş yapabiliyorsak ne ala.

Allah hepimize hayırlı kazançlar versin!
Daha dün satıştan sorumlu elektrik-elektronik müh. Bir arkadaşa sattığı iki ürün arasındaki farkı sordum. Açıkca hiçbir fikri olmadığını sorumu üreticiye ileteceğini söyledi...

İnsan sattığı ürünü azda olsa bilmeli. Kaldı ki adamın branşı...

Valla istediğiniz gibi düşünün...herkes nasibinin rızkının peşinde bu işin başka açıklaması alternatifi yok...

bizlerde görüyoruz adam müh. fak. son sınıfta mühendis diploması alacak daha kartın üzerindeki elemanları tanımıyor versen eline 2 teli biribirine bağlayamaz öyle tipler genelde bizi buluyor zaten...

Diğer konuda haksız buluyorum ama böylede bir sorunumuz var. Hazırcılık.

Geçenlerde birine böyle yardımda bulundum. Öğrenci. 1 günümü aldı. Benim 1 günlük mesaim X lira.. Çocuğun umrunda değil tabi. Haliyle çocuk sırf dersini çalışmıyor diye X lira kaybetmiş oldum. Babasının hatırına tabi. Yoksa ...cına tekmeyi bazardım.

Tabi günün sonunda teşekkür aldık ama olması gerek süreç bu değil.
Olması gereken süreç çocuğun bir şeyler denemesi, yapması, ilerletmesi, buralara sorması filan.

Ama onu bile yapmayıp babasının tandığı adama sadece teşekkür ile süreci ilerletmek sürdürebilir değil..
.....
Bu arada siz sadece satış mühendisi görmüşsünüz.
Ben bir süre makina fimasında çalıştım.
Yüksek Uçak Mühendisi(İş makinası pazarlamacısı), Yüksek Makina Müh.(İş makinası pazarlamacıı) gördüm.
Bu adamlar yanlarına çömez pazarlamacı ararken yine mühendis pazarlamacı arıyorlardı. (Mühendis pazarlamadan ne anlarsa).
Neymiş mühendis "civatanın ne olduğunu bilirmişmiş"... bahaneye gel...
Sen de pazarlamayı bilmiyorsun demiştim. Bir süre sonra beni kovdular. :)

yahu canı saolasıca öyle öğrencileri neden bana yönlendirmezsin ki ????
karşına o tip öğrenci çıkarsa ben blmiyorum ama bu adam bilir deyip bana yönlendir yada youtube kanalımun linkini at sana zhamet .. :D :D :D

Satış pazarlama mezunu abimiz zamanında X firmasında çalışırken Anısını anlatiyor: müdürlerine biraz elektronik bilgisi verseniz müşterilerin soruları oluyor bir iki cevap versek iyi olur diyor. Adamın cevabı bu oldu dedi; size elekt ogretcegimize onlara satış öğretirim ...

Son düzenleme:
İkisini de alsın elinden tutan mı var. Neden birinin işinin birine öğretme derdinde. Herkes birbirinin işini öğrenirse kim nasıl ekmek yiyecek. Ekmeği patronlar yiyecek
Burda anlattığında zaten 2 insan 2 meslek var, benim anladığım çıkardığım ders; elektronik anlatmak daha üst kapasite daha uzun süreç.

Konu baya eski fakat yinede birşeyler paylaşmak istedim. Genç ünv okuyor. uygulamada flip flop yaptırmışlar. Soruyorum diyot'u anlattımı, kondansatörü, direnci anlattımı yok. peki devreyi kurdun ledlerin yanıp söndüğünü gördün, ne anladın. Koskaca bir sıfır. Biraz eğitim sistemimizdede sorun var sanki.

Almanya'daki üniversitelerde uygulama şuydu ben üniversi okuduğum zamanlarda: Elektronik mühendisliğini kazandın. İki kere üst üste bir dersten kalırsan üniversiteden atılıyorsun ve artık Almanya'da elektronik mühendisliği fakültelerinin kapısı sana kapatılıyor. Başka bölüm seçmen gerekiyor. O başka bölümde de tabi sistem aynı :)

Bir benzeri de Fransada var. Bir yanı böyle katı olmakla birlikte diğer yandan o kadar esnek ki 3. sınıfta bölüm değiştirebiliyorsun. Sınav filan yok belirli koşullarda dersi vermen gerekiyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back