EMC Türkiye 2019

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bu fuarın olacağını çok geç öğrendim o yüzden burada paylaşma şansım olmadı. Bugün son günü idi ve ben bu fuara gittim.

Rohde & Schwarz standında R&S nin en üst seviye cihazı olan 44 GHz lik FSW serisi spektrum analizör vardı. Portatif 20 GHz lik analizör, analog ve vektör sinyal üreteçleri ve bir de anten test cihazları getirmişler. Hem spektrum analizör hem de vektör network analizör olarak kullanılabilen ve 3 GHz bant genişliğine sahip FPC de sergilenen ürünler arasında idi.

Tektronix ve Saluki firmalarını temsilen Netes de oradaydı. Tektronix'in USB bazlı 507 SA ve gene USB bazli bir VNA sergileniyordu.

Anritsu'nun da temsilcisi oradaydı.

Bir de konnektör ve simulasyon yazılımı tedarikçisi olan aktif neser, ve yerdi bir EMC sertifikasyon firmasının standı vardı.

Keysight yoktu. Rigol, Siglent gibi orta seviye üreticiler de yoktu. Alt seviye Çin malları da yoktu.

Zaten pek ilgi de yoktu :D Sadece ben vardım gezen. Fuar Gebze Teknik Üniversitesi kampüsünde olduğu halde, bir tek öğrencinin geldiğini görmedim.

ülke yavas ama azimle "silence mod" durumuna giriyor.

Evet, hiç kimse birşeyleri merak etmiyor.

Şu güzel kitabı ücretsiz aldım R&S standından. Detaylı incelemedim sadece içindekiler kısmına baktım. Oldukça ayrıntılı yazılmış bir kitaba benziyor!

IMG_20190925_145429.jpg

Haberim olsa ben de gelirdim. Giderken arasaydın keşke. Bir de hayıflanıyorsun "sadece ben vardım" diye :D

Haberim olsa ben de gelirdim. Giderken arasaydın keşke. Bir de hayıflanıyorsun "sadece ben vardım" diye :D

Haklısın, hiç aklıma gelmedi :) Ama oraya vardığımda zaten saat 1 idi, yarım gün bir zaman kalmıştı :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back