Flaşör Led Bar Tamiri

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Aslında konu açmaya değer bir iş değildi ama belki üzerine biraz espiri yaparız dedim.

Bar üzerindeki tüm ledler, flaşör led. Bu yüzden herhangi bir programlamaya ihtiyaç duymadan rgb led gibi davranıyorlar. Barı ilk elime aldığımda sadece 3 tane led yanıyordu. Üzerindeki tüm dirençler sökülmüş ve bir tane led hiç yoktu.
Çeyrek watt direnç olmadığından ve dışarıda çok yağmur yağdığından 2 watt dirençleri döşedim. :katil2:
Eksik led yerinede 1N4001 bağladım.
Resimde görünen otobüsün sol camındaki yerine taktım. Bu dirençler ile bir daha bozulacağını sanmam. Yani umarım :)

Pasta kalıntılarını temizledim, sonra kızmayın bana :D

20221130_121835.jpg

20221130_145231.jpg

bu aletleri denerken sizde mi para atıyorsunuz yoksa tuş kombinasyonu gibi bir yolu var mı?

Şu otobüse binesim geldi :D

Şu bize göre sağ taraftaki rüzgar gülü gibi olan kırmızı yeşil renkli janjanlı far da yanmıyor mu yoksa oda sağ sol flash mı yapıyor da fotoğraf anında karanlık çıktı :D

bu aletleri denerken sizde mi para atıyorsunuz yoksa tuş kombinasyonu gibi bir yolu var mı?
Cımbız ile kart okuyucunun tetik pinini gnd ye çekiyorum 1 coin veriyor :)

Ayrıca telafi kart denen bir kart var. Bazen makinenin kafası karışınca müşterinin parası boşa gidiyor. Eski sistemde jeton yutması gibi birşey. O telafi kartı kullandığımızda oluyor.

Ama personele indirim dahi yok. Kızımı getirip oynatmak istesem herkes kadar para ödemek zorundayım.

Şu bize göre sağ taraftaki rüzgar gülü gibi olan kırmızı yeşil renkli janjanlı far da yanmıyor mu yoksa oda sağ sol flash mı yapıyor da fotoğraf anında karanlık çıktı :D
Yanıyor onlar. Fotoğraf anında sönük denk gelmiş.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back