Forumda konu arama

Mikro Step

Kıdemli Üye
Forumdaki konulari takip etsem de ileri tarihlerde daha onceki bir konuya ulasmak istedigimde konu icerigini biliyorum fakat konu basligini hatirlamiyorum. Fakat bazi nicklerin bu konuda bir sey yazdigi aklimda kalmis oluyor.

Forumlarda aradigimi bulamazsam akllimda kalan nicklerin hangi mesajlari attigina bakip aradigim konuyu yakaliyorum.

Bu forumda bu ozellik yok galiba.

Arama kutusuna "forumda bu ozellik yok galiba" şeklinde yazdım. Tam olarak bu konuyu buldu. Ben bir sorun göremedim.

Konuya dair benzersiz söz dizimi aklınızda kalmışsa direkt onu bulur. Örneğin "dandik marka" diye birşey aklınızda kalmışsa aynen o konu bulunur. Fakat "marka" diye ararsanız alakasız bir çok konu çıkacaktır. Hepsinde marka kelimesi geçiyor ama sizin aradığınız konuyu bulmak için sonuçların hepsine bakmak gerekecektir

Kullanıcı nickinin üzerine fareyi getirirsen, orada "Mesajlar" altında mesaj sayısı var. Bu sayı bir link, ve buna tıklarsan o üyenin bütün mesajları sıralanır:

1676202243654.png

Arama kutusuna "forumda bu ozellik yok galiba" şeklinde yazdım. Tam olarak bu konuyu buldu. Ben bir sorun göremedim.

Konuya dair benzersiz söz dizimi aklınızda kalmışsa direkt onu bulur. Örneğin "dandik marka" diye birşey aklınızda kalmışsa aynen o konu bulunur. Fakat "marka" diye ararsanız alakasız bir çok konu çıkacaktır. Hepsinde marka kelimesi geçiyor ama sizin aradığınız konuyu bulmak için sonuçların hepsine bakmak gerekecektir

Forumun son derece gelişmiş bir arama alt yapısı var

Mesela ingilizce karakterlerle yazılmış mesajda türkçe karakter ile aratırsan dahi eşleştirme yapabiliyor. Ama çoğu özelliği ben de bilmiyorum, o yüzden bununla ilgili bir yönlendirme mesajı da yazamadım bugüne kadar.

Mesela son actigim osiloskoplarda giris voltaji konusuna benzer bir yazisma olmustu. Ustun koru bir arama yaptim bulamayinca yeni konu actim.

forum arması çok güzel çalışıyor binlerce mesaj içeren konudan 1 kelimeyi aratıyorum buluyorum çoğu zaman.

Galiba klavye sorunu var. Türkçe forumda ingilizce klavye ile mesaj yazılıyor. Sistem ikileme düşüyor bulamiyor. Şaşilacak durum değil

Galiba klavye sorunu var. Türkçe forumda ingilizce klavye ile mesaj yazılıyor. Sistem ikileme düşüyor bulamiyor. Şaşilacak durum değil

Evet evet sorun bundan kaynaklaniyor olmali. Ben ingilizce klavye kullaniyorum ve Turkce moduna gecme aliskanligim yok. Konular Turkce karakterlele yazildigindan aramayi aliskanlikla ingilizce klavyede yazarak yaptigimdan aramada basarisiz oluyorum.

Evet evet sorun bundan kaynaklaniyor olmali. Ben ingilizce klavye kullaniyorum ve Turkce moduna gecme aliskanligim yok. Konular Turkce karakterlele yazildigindan aramayi aliskanlikla ingilizce klavyede yazarak yaptigimdan aramada basarisiz oluyorum.
forumda ayarlar kısmından dili ingilizce yapın.

Ne değisecek ki? Sonuçta ı,ö,ç,ş,ğ,ü karakterlerini kullanmadan yazıyorum.

Ne değisecek ki? Sonuçta ı,ö,ç,ş,ğ,ü karakterlerini kullanmadan yazıyorum.
bende anlamadığım şekilde aramayla ilgili hiçbir sorunum yok.
transistör yerine transistor olarak da arasam araya transistör yazılanlar da geliyor.

dediğim gibi ben çoğu zman 1-2 kelime yazarak istediğimi buluyorum.
doğru kelimeyi hatırlamak sanırım çözüm.

Bir baslikta Taydin osiloskopta giris sinyalinin frekansini asiri artirarak BW disina tasmis buna ragmen olcumlerin cok fazla sapmadigindan bahsetmisti. Ayni baslikta max giris voltaji konusuna da bir atifta bulunulmustu.

Mesela bu konuyu arama yaparak bulamadim.

Bir baslikta Taydin osiloskopta giris sinyalinin frekansini asiri artirarak BW disina tasmis buna ragmen olcumlerin cok fazla sapmadigindan bahsetmisti. Ayni baslikta max giris voltaji konusuna da bir atifta bulunulmustu.

Mesela bu konuyu arama yaparak bulamadim.

Aslında yeni konu açman daha isabet olmuş. Problarda aşırı voltaj ile ilgili ayrı bir konu olması, bilginin başka bir konunun sayfalarının içinde gömülü kalmasından daha iyidir.

Standart aramada bu fonksiyon var. Denemedim ama bu arama özelliği ise yaramasi lazim.

Aranacak kelime ve hemen altındaki kutuya kişinin takma adını yazarak erisebiliyor olmanız lazım.

Ister konu başlıklarında ister mesajlarında arama yapabilirsiniz.

Screenshot_20230212-180251_Chrome.jpg

not : aramaların ne ya da kullanıcı mesajlarını max 10 sf görme sorunu

not : aramaların ne ya da kullanıcı mesajlarını max 10 sf görme sorunu
Onun cozumu tarih verme. Arama motoru tarih verilmez ise buldugu mesajlardan son 200 tanesini gosteriyor. En sonraki mesajin tarihinden eski olanlari goster seklinde gelismis arama ile daha onceki 201 - 400 arasi mesaja ulasilabiliyor. Pratik mi? Degil. Cozum mu? Evet. Ama bu limit konmaz ise siteyi spamlama ihtimalleri var. Adam bir script yazar, site mal olur sonra :oops::rolleyes:o_O. :katil2::katil2:

• Haha
Reactions: nt
Onun cozumu tarih verme. Arama motoru tarih verilmez ise buldugu mesajlardan son 200 tanesini gosteriyor. En sonraki mesajin tarihinden eski olanlari goster seklinde gelismis arama ile daha onceki 201 - 400 arasi mesaja ulasilabiliyor. Pratik mi? Degil. Cozum mu? Evet. Ama bu limit konmaz ise siteyi spamlama ihtimalleri var. Adam bir script yazar, site mal olur sonra :oops::rolleyes:o_O. :katil2::katil2:

Screenshot 2023-11-16 at 23-43-51 Elektronik ve Mekanik Forumu.png

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,763
Üyeler
2,458
Son üye
rickss

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back