GÜÇ KAYNAĞI TERCİHİ

Ahmet

S38>S85
Forumda tanıştığım abilerim/kardeşlerim biliyordur çoğu ihtiyacı erteleyip gerekçe olarak da bunu alacağıma (x işlemciden, x entegreden şu kadar alırım) diyordum fakat artık sabrım taştı bahaneler anlamsız gelmeye başladı o saydığım entegreleri işlemcileri aldım.

Sıcak havayı iyi kötü hallettim sıcak hava kolu alıp kontrolcü yapsam aynı paraya gelecekti güzel bir indirim ve kupon kodu ile halletik.

Sıra geldi güç kaynağına birkaç alternatif buldum bunlardan birkaç tanesi tamamen markayı sevdiğim için listeye girdiler diğerleri de kullanıp memnun olanlardan duyduklarım.

Bu owon tamamen owon sevdiğim için listede kullanan tanıdık bulamadım fiyat olarak da en pahalıları;

Bu hantek iş yerinde tanıdığım bir abi evde kurduğu küçük atölyesinde kullanıyor:
saatalerce 5A çektiğini ve cihazın hiç sorun çıkarmadığını çok memnun olduğunu söylüyor

UNIT kullanıp memnun olan var;

Buda forumun çoğunluğunun kullandığı korad en uygunu;

Son düzenleme:
Nedense ilk güç kaynağını alanlar hep en yüksek voltaj, en yüksek akım verenini istiyorlar :D Halbuki iki tane mütevazi voltaj ve akımlı güç kaynağı sahibi olmak çok daha kıymetlidir. O yüzden bence sen iki tane Korad al çok daha işine yarar. Opamp'i simetrik voltajla besleyeceksin, ama Tek OWON'un var. Ne yapacaksın?

Nedense ilk güç kaynağını alanlar hep en yüksek voltaj, en yüksek akım verenini istiyorlar :D Halbuki iki tane mütevazi voltaj ve akımlı güç kaynağı sahibi olmak çok daha kıymetlidir. O yüzden bence sen iki tane Korad al çok daha işine yarar. Opamp'i simetrik voltajla besleyeceksin, ama Tek OWON'un var. Ne yapacaksın?
iki tane korad alacak kadar param yok malesef,

en fazla 2300 2400 çıkarım
60V olan owonu değil 30V olan owonu alacağım indirim vs. olmadıkça 60V olanı almam.

60V sadece step sürmede işime yarar ayda yılda bir step sürüyorum

owonda voltaj sweep özelliği var onu beğendim başlangıç bitiş ve artış değeri giriyorsun o adımı atarak voltajı arttırıp azaltıyor kendisi

OWON lineer güç kaynağı değildir SMPS dir. En azından boyutuna bakınca, bir de gücüne bakınca öyle gibi duruyor.

Korad lineer güç kaynağı. Verim dışında her konuda senin listedekileri şamarlıyor :katil2:

Eğer iki tane Korad alırsan, bütün olası senaryolar için hazırlıklı oluyorsun.

1) Simetrik besleme? Evet
2) Seri bağlayarak 60V 5A? Evet
3) Paralel bağlayarak 30V 10A? Evet
4) İki bağımsız devreyi aynı anda besleyebilmek? Evet

Korad lineer güç kaynağı. Verim dışında her konuda senin listedekileri şamarlıyor :katil2:
OWON yine özellik olarak en doluları.
Ekran olarak en büyükleri,

Bilgisayar uygulaması her zamanki gibi full cihazı kullandırıyor ayrıca ilave özellikler de getiriyor,

Kontrolcü 32f103
ilave çevirici istemiyor dahili usbsi var.

bissürü hafıza ekleniyor.

Fiyat olarak çıkabileceğimin biraz üstünde owon indirim falan kovalayacağız artık.
veya korada bakacağız hantek de güzel ama menü olarak biraz karmaşık olmuş her tuşun 2 3 işlevi var

3bin bandına çıkabiliyor olsam 2 kanallı olanlara bakarım mutlaka ama benim gözümü owon bürüdüğü için hiç bunları düşünmedim.

1 ay daha erteleyip sonraki maaşta tekrar düşüneceğim korad mı? 2 kanallılar mı? owonmu?

İstersen bir korad al şimdi. Sonra ona bir arkadaş alırsın.

Ama iş hobi olunca böyle oluyor işte. Mantıklı olanı değil, gönlün istediğini alıyorsun. Seni suçlamıyorum, ben da aynı haltı yiyorum :katil2:

İstersen bir korad al şimdi. Sonra ona bir arkadaş alırsın.

Ama iş hobi olunca böyle oluyor işte. Mantıklı olanı değil, gönlün istediğini alıyorsun. Seni suçlamıyorum, ben da aynı haltı yiyorum :katil2:
Şeyi merak ediyorum abi,
sen owonu hiç kullandın mı?

Ben yine bi mail trafiği yapayım bakalım yine şansımız yaver gidecek mi yoksa hepsiburada yeni kullanıcı indirimi, kartını kaydet indirimi falan mı kovalayacağım

Bunların hepsini 2 owon alsakta yapabiliriz değil mi? smps olması bunları yapmaya bir engel teşkil etmiyor değil mi? Bana da nedense owon sıcak geldi. Çok albenili bir tasarım yapmışlar :).

Evet farketmez.

Bunların hepsini 2 owon alsakta yapabiliriz değil mi? smps olması bunları yapmaya bir engel teşkil etmiyor değil mi? Bana da nedense owon sıcak geldi. Çok albenili bir tasarım yapmışlar :).
owon bmw gibidir bir hoşuna giderse başka birşey kullanamazssın.

gerçekten kaliteli hissetiriyor çalıştığım yerde verdikleri dmm bozuldu OWON OW18 istedim fiyatı diğer dmm'lerin 10da1 olduğu için hemen aldılar.

uygun fiyatlı ürünü olmasına rağmen yine hds242'de olduğu gibi malzeme kalitesi var ekranı yine her şekilde rahatlıkla okunabilir durumda.

korad en mantıklı tercih olsa'da owonu zorlayacağım.
menüsü karışık olmasa hantek buradaki en mantıklı tercih aslında.
gerilim ve akım olarak dediklerini yapabilen bir cihaz zaten kullanan tavsiyesi üzerine girdi radarıma.
35V/6A 35v nerede lazım olur diye düşündüm tek aklıma gelen 24V'da çalışacak bir devre yaptık acaba 24V ne kadar yükselirse benim devre bozuluyor veya dayanıyor denemek için işe yarar. 24 için çalışmasını hazırladığımız devreye 30V bağlayıp tepe voltajlarda neler yapıyor görebiliriz başkada seneryo gelmedi aklıma.

bangood'da taksit oluyorsa taksitli rahat alabilirim aslında araşırmak lazım.

YouTube'da Zafer Yıldız diye bir kanal var. Küçük DC motor + CD + jiletle çim biçme makinesi falan yaptığı videoları var. Benim düşüncem diksiyon olarak düzgün ama elektronik temeli zayıf biri. Minleaf diye bir güç kaynağı kullanıyordu. Minleaf de düşünülebilir.

Geçende yapım aşamalarını paylaştığım RD6006 da güzel bir alternatif ama hem fiyat olarak bunlardan yüksek hem de smps ve kutu haricen gerekli.

Son düzenleme:
YouTube'da Zafer Yıldız diye bir kanal var. Küçük DC motor + CD + jiletle çim biçme makinesi falan yaptığı videoları var. Benim düşüncem diksiyon olarak düzgün ama elektronik temeli zayıf biri. Meanleaf diye bir güç kaynağı kullanıyordu. Meanleaf de düşünülebilir.

Geçende yapım aşamalarını paylaştığım RD6006 da güzel bir alternatif ama hem fiyat olarak bunlardan yüksek hem de smps ve kutu haricen gerekli.
Ben bu inf. youtuberlerin tavsiye ettiği herşeyden uzak dururum.

Bir mal eğer güzel satıyor hızlıca stok bitiriyorsa inf. a ihtiyacı olmaz satıcının.

Eğer ürün satmıyor veya satılan adet yeterli değilse ancak inf.lere muhtaç olur satıcı.

Bu 4 kaynak arasından tercih yapacağım şuan hantek gibi düşünüyorum bangood 1500 lira alışveriş yapanlara ücretsiz ürün kataloğunu açıyor ücretsiz katalogdan birde aneng dmm alacağım

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back